Argentin győzelem 2009.11.28.

A pánamerikai bajnokként a világbajnokságra kijutó és az eseményre Székesfehérváron készülő argentin válogatott hétgólos győzelmet aratott a szinte a teljes első sorát nélkülöző Alcoa FKC ellen. A mérkőzéshez jótékonysági gyűjtés is kapcsolódott, melynek sikeréhez a szurkolókon kívül az Alcoa FKC és az Újbuda TC játékosai is hozzájárultak.

Felkészülési mérkőzés:
Alcoa FKC – Argentína 23-30 (15-17)
Köfém Sportcsarnok, 350 néző
Vezette: Horváth, Marton

FKC: Szikora és Trimmel (kapusok), Bizik 7 (4), Azari 5, Zsigmond 4, Gazdag 3, Rádl 2, Becséri 1, Bernatavuciute 1, Kocsis, Kovács, Lelkes. Edző: Sótonyi László

ARG: Bordon és Kogan (kapusok), Decilio 8 (3), Bellotti 5, Crivelli 4 (1), Bianchi 3, Ferrea 3, Simonatto 2, Totolo 2, Mena 1, Romero 1, Sala 1, Gembino, Melillo, Mendoza. Szövetségi kapitány: Daniel Zeballos.

Kiállítások: 14 perc; 10 perc
Hétméteresek: 4/5 (Bízik hagyta ki); 4/6 (Sala és Decilio hagyta ki)

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2-3, 10. perc: 4-4, 15. perc: 6-10, 20. perc: 8-13, 25. perc: 11-16, 35. perc: 16-18, 40. perc: 17-21, 45. perc: 17-24, 50. perc: 18-26, 55. perc. 18-27.

A mérkőzésről…

- Az FKC-ból hiányzott a válogatott Pastrovics Melinda, illetve sérülések és betegségek miatt Kristina Trishchuk, Vincze Melinda, Tilinger Tamara, Horváth Bernadett, Németh Kriszta és Németh Nóra. Laima Bernataviciute már a 19. percben megkapta a harmadik kétpercét, így a mérkőzés jelentős részében ő sem állta Sótonyi László rendelkezésére.
- A második félidőben 26 perc alatt mindössze három gólt szereztünk, és ezidő alatt a vendégeknek volt egy 5-0-s sorozatuk is.
- A mérkőzéshez sikeres jótékonysági akció kapcsolódott. A Vigyázó Kéz Egyesület javára összegyűlt adományokat ezúton is köszönjük szépen minden szurkolónknak, illetve az Alcoa FKC és az Újbuda TC játékosainak!

fotó: Fehér Viktor (a képen: Azari Fruzsina)