Nyolc között az MK-ban 2009.12.16.

Bár a Magvassy Sportcsarnokba aratott győzelmet, nem történelmi sikert ért el, hanem a „kötelezőt” hozta az Alcoa FKC, hiszen ezúttal Magyar Kupa mérkőzésen a másodosztályú VKLSE volt a fehérváriak ellenfele Győrben. Sótonyi László csapatában három serdülőkorú játékos, Gazdag Kitti, Kocsis Renáta és Kuhinkó Vivien első tétmérkőzését játszotta a felnőttek között!

Magyar Kupa nyolcaddöntő:
VKLSE Győr – Alcoa FKC 15-32 (8-15)
Győr, 150 néző
Vezette: Ács, Báder

VKLSE: Wunder, Őri (kapusok), Ruskó 6 (3), Csizmadia 3 (2), Csiszár 2, Benkovics 1, Fekete 1, Gyurkovics 1, Imrefalvi 1, Fábián, Raucsik, Sarmon, Wunderli. Vezetőedző: Csomor Tibor.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 7 (5), Becséri K. 4 (1), Bernataviciute 4, Horváth 4, Gazdag 3, Kovács 3, Kuhinkó 3, Azari 2, Bízik B. 1, Németh K. 1, Kocsis. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 5/7 (Ruskó hagyott ki kettőt); 6/7 (Bízik hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 12 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc: 1-6, 15. perc: 3-7, 20. perc: 6-9, 25. perc: 6-13; 35. perc: 9-18, 40. perc: 9-20, 45. perc: 11-21, 50. perc: 12-25, 55. perc: 14-28.

Fotó: Fehér Viktor (képen: Szikora Melinda)