Papírforma-győzelem 2010.01.09.

A papírformának megfelelően az Alcoa FKC hazai pályán nagykülönbségű győzelmet aratott a Hunnia KSK ellen. A félidőben már kilencgólos előnyre tettek szert a fehérváriak, amit a meccs végére tizennégyre növeltek. Tilinger Tamara a vasárnapi tizenhárom után ezúttal tíz gólt lőtt. Kapási Anna először szerepelt felnőtt NBI-es mérkőzésen.

NBI, 12. forduló:
Alcoa FKC – Hunnia KSK 37-23 (17-8)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Bacs, Bán

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 10 (2), Rádl 6, Bernataviciute 4, Zsigmond 4, Azari 3, Bízik 3, Németh K. 3., Becséri 2, Kuhinkó 2, Gazdag, Kapási, Kovács. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hunnia: Kiss, Pécsi (kapusok), Selenka 7, Bodó 4 (1), Klug 4, Lázár 3 (1), Ökrös 2, Pál 2, Rózsahegyi 1, Hajdú, Major, Radák, Tóth. Vezetőedző: Sellei Zoltán.

Hétméteresek: 2/2; 2/5 (Klug, Selenka és Lázár hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 4 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10. perc: 5-3, 15. perc: 7-4, 20. perc: 11-6, 25. perc: 14-8; 35. perc: 20-10, 40. perc: 25-11, 45. perc: 26-14, 50. perc: 28-16, 55. perc: 32-19.

A mérkőzésről…

- Az Alcoa FKC sorozatban másodszor játszott 20 év 2 hónapnál alacsonyabb átlagéletkorú összeállításban.
- A Hunnia szombati keretéből csak Selenka Szilvia játszott már a két csapat szeptemberi meccsén is. Az FKC-ból Horváth Bernadett, Kristina Trishchuk és Vincze Melinda hiányzott sérülés miatt.
- A hazaiak a 4. percben, 0-2-es állásnál szerezték első góljukat Rádl Tímea révén, melyet rögtön további három FKC-találat követett (4-2).
- A 22. percben 11-8-ra vezettek a fehérváriak, majd a félidőt egy 6-0-ás sorozattal zárták (17-8).
- A második játékrész 10. percében kialakult a tizennégy-gólos különbség, mely egyszer, a mérkőzés utolsó percében növekedett csak tizenötre (37-22). A meccs végeredményét a hunniás Bodó Dorottya állította be (37-23).

fotó: Fehér Viktor (a képen: Kapási Anna)