Hamar eldőlt… 2010.01.23.

Az őszi, hazai győzelem után ezúttal idegenben súlyos vereséget szenvedett az Alcoa FKC a Váci NKSE elleni bajnokin. A mérkőzés első tízpercében még tartotta a lépést Sótonyi László együttese a vendéglátókkal, de már a szünetre ötgólos előnybe került a Vác. A meccs legeredményesebb játékosai Tóth Tímea (13), illetve Tilinger Tamara (10) voltak.

NBI, 14. forduló:
Váci NKSE – Alcoa FKC 35-24 (16-11)
Vác, 600 néző
Vezette: Kékes, Kékes

Vác: Herr, Juhász (kapusok), Tóth 13 (1), Borkowska 7, Temes 4 (1), Vaszari 3, Farkas 2, Klivinyi 2, Laki 2, Bagócsi 1, Baross 1, Barján, Mezei, Uhrakova. Vezetőedző: Németh András.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 10 (3), Németh K. 3, Azari 2, Bernataviciute 2, Horváth 2, Kuhinkó 2, Rádl 2, Becséri K. 1, Bízik, Kovács, Vincze. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteresek: 2/4 (Tóth hagyott ki kettőt); 3/4 (Tilinger hagyta ki)
Kiállítások: 4 perc; 16 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 16. perc: 10-7, 22. perc: 14-9; 39. perc: 21-14, 49. perc: 27-17.

fotó: Fehér Viktor (a képen: Tilinger Tamara)