MK: Nyolc játékossal nyertek a vendégek 2010.01.27.

Nagy esélyt szalasztott el az Alcoa FKC a Magyar Kupa negyeddöntőjében. Az ASA-Consolis-HNKC szinte csere nélkül játszva – Gaál és Sopronyi váltotta egymást védekezésben és támadásban – aratott háromgólos győzelmet Székesfehérváron, és jutott a sorozat négyes döntőjébe.

Magyar Kupa, negyeddöntő:
Alcoa FKC – ASA-Consolis HNKC 31-34 (17-16)
Köfém Sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Hargitai, Markó

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 10 (3), Rádl 5, Vincze 4, Bernataviciute 3, Azari 2, Horváth 2, Kovács 2, Gabnai 1, Kuhinkó 1, Németh K. 1, Bízik. Vezetőedző: Sótonyi László.

HNKC: Abramovich (kapus), Wolf 15 (6), Koroknai 9, Tamás 1, Kudor 4, Sopronyi 5, Gaál, Fülöp, Antal. Vezetőedző: Dankó Ervin.

Hétméteresek: 3/5 (Tilinger hagyott ki kettőt); 6/6
Kiállítások: 10 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-4, 10. perc: 6-5, 15. perc: 10-9, 20. perc: 12-12, 25. perc: 13-13; 35. perc: 19-18, 40. perc: 21-21, 45. perc: 23-25, 50. perc: 25-27, 55. perc: 28-30.

A mérkőzésről…

- A két csapat őszi mérkőzésén is egy góllal vezetett a szünetben az FKC, ám a VOK-ban lejátszott bajnokin a végén hétgólos hazai siker született.
- Az említett őszi bajnokin is Wolf Alexandra volt a vendégek legjobbja: akkor tizenegy, ma tizenöt gólt dobott.
- A HNKC tulajdonképpen a „kezdő nyolcasával” játszotta végig a mérkőzést. Antal Jenifer az utolsó percben lépett pályára, a három kétperces büntetés miatt végleg kiállított Tamás Krisztina helyére állt be.
- Az Alcoa FKC 21-20-nál vezetett utoljára a meccsen. A 11. percben a 16 éves Kuhinkó Vivien góljával 22-22-nél volt utoljára döntetlen az állás.