Hiánycikk a gól 2010.01.31.

A szombati bajnokin a védelmek domináltak. Húsz perc után még az Alcoa FKC vezetett, de a félidőre már négygólos békéscsabai előnnyel tértek a csapatok, majd miután a második játékrészben csak ötször voltak eredményesek a hazaiak, Mátéfi Eszter csapata 21-14-es győzelemmel távozhatott a Köfém Sportcsarnokból.

NBI, 15. forduló:
Alcoa FKC – Mondi-Békéscsabai ENKSE 14-21 (9-13)
Köfém Sportcsarnok, 400 néző
Vezette: Andorka, Hucker

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 3 (2), Bernataviciute 2, Kuhinkó 2, Rádl 2, Vincze 2, Azari 1, Gabnai 1, Németh K. 1, Becséri K., Bízik, Horváth, Kovács. Vezetőedző: Sótonyi László

Békéscsaba: Tóth, Veress (kapusok), Nyikolajenko, 8 (3), Tóth 6, Mózes-Rácz 3, Bódi 2, Szekeres 2, Cifra, Gávai, Kelemen, Kisfaludy, Kocsis, Takács. Vezetőedző: Mátéfi Eszter

Kiállítások: 8 perc ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/3 (Tilinger hagyta ki) ill. 3/3

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 4-3, 15. perc: 5-5, 20. perc: 8-7, 25. perc: 8-9; 35. perc: 11-14, 40. perc: 12-15, 45. perc: 12-16, 50. perc: 13-17, 55. perc: 13-19.

fotó: Fehér Viktor (a képen: Kuhinkó Vivien)