Legyőztük az FTC-t!

2010.02.10.

Az Alcoa FKC két értékes pontot szerzett az FTC vendéglátójaként, így lépéselőnnyel várhatja a soron következő „négypontos” összecsapásokat a Dunaújváros és a Siófok ellen. A rendkívül izgalmas hajrában, 25-25 után felváltva estek a gólok, majd az utolsó percben Azari Fruzsina szélről talált Pastrovics Melinda kapujába, beállítva ezzel a 30-29-es végeredményt.

NBI, 17. forduló:
Alcoa FKC – FTC-RightPhone 30-29 (15-13)
Köfém Sportcsarnok, 1200 néző
Vezette: Nagy, Túróczy

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 9 (4), Vincze 7, Horváth 5, Bernataviciute 4, Azari 2, Bízik 1, Kuhinkó 1, Németh K. 1, Becséri, Rádl. Vezetőedző: Mihály Attila.

FTC: Pastrovics (kapus), Dajka 12 (6), Kenyeres 6, Szucsánszki 4 (1), Balogh 3, Trufán 2, Berta 1, Szamoránsky 1, Németh Cs., Szádvári, Zsigmond F. Vezetőedző: Elek Gábor.

Hétméteresek: 4/4; 7/9 (Szucsánszki és Dajka hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 8 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 5-3, 15. perc: 8-5, 20. perc: 11-8, 25. perc: 14-10; 35. perc: 18-16, 40. perc: 19-19, 45. perc: 21-21, 50. perc: 23-25, 55. perc: 27-27.

A mérkőzésről…

- Ebben a szezonban először nyert az Alcoa FKC két egymást követő bajnoki mérkőzést!
- Az első félidőben 15-10-re húztak el a hazaiak (ez volt a legnagyobb különbség a meccs folyamán), de az FTC 15-13-ra feljött a szünetig.
- A második játékrészt a vendégek kezdték jobban, 16-17-nél átvették a vezetést, sőt a félidő derekán többször is kétgólos előnybe kerültek.
- Kulcsfontosságú momentum volt 25-25-nél Trimmel Brigitta bravúrja. Brigi a hétméteresre állt be, és védte Dajka Bettina büntetőjét. Ezt követően a fehérváriak visszavették a vezetést.
- A hajrában felváltva estek a gólok. Mintegy félperccel a meccs vége előtt Mihály Attila időt kért, majd Azari Fruzsina 20 másodperccel később belőtte a rá kijátszott figurát, és ezzel győztes gólt szerzett!

fotó: Fehér Viktor (a képen: Horváth Bernadett)