A hét hírei 2010.03.02.

Rövidhírek: Vereség a Siófok KC-val szemben. A Cunder.hu eheti programja. Rekordgyőzelem Horvátországban. Sérülés, hosszabbítás és újabb skandináv igazolás Lipcsében. Magyar, norvég, német, spanyol és dán bajnoki eredmények.

Vasárnap (március 7.):

NBI: A 19. forduló hétvégi eredményei:
Alcoa FKC – Siófok KC 27-29 (10-15)
Váci NKSE – DVSC-Korvex 37-30 (19-12)
Hunnia KSK – Mondi-Békéscsabai ENKSE 22-49 (7-25)
Kiskunhalasi NKSE – Veszprém-Barabás KC 27-31 (13-13)

Csütörtök (március 4.):

HC Leipzig: Újabb hír Lipcséből, hogy szerdán megsérült Renate Urne hüvelykujja, amit meg is kellett műteni, így a norvég válogatott játékos hetekre harcképtelenné vált. Közben a német bajnok dán válogatott szélsővel erősítette meg jövő évi keretét: a 22 éves Louise Lyksborg az FCK-tól érkezik a lipcseiekhez.

Szerda (március 3.):

NBI: 19. forduló:
Győri Audi ETO – FTC-RightPhone 36-31 (23-11)

Postenligaen: A teljes 17. fordulót lejátszották szerdán. A Larvik Nora Mørk 16 és Heidi Løke 14 góljával nyert a Vipers ellen:

Kedd (március 2.):

HC Leipzig: A német bajnok hétfőn jelentette be, hogy 2011. júniusáig meghosszabbították Sara Eriksson szerződését. A 28 éves svéd válogatott a lipcseiek védelmének egyik alapembere.

Torneo Vendimia: Chile válogatottja nyerte a Mendozában (Argentína) rendezett tornát, melyen a VB-résztvevő A és B csapata mellett argentin klubcsapatok vettek részt. Végeredmény:
1. Chile A
2. UNCuyo A
3. Club Mendoza de Regatas
4. Chile B

Cunder.hu: Eheti program:
Szerda, 13:50: Győri Audi ETO – FTC-Rightphone (NBI ifjúsági, élő)
Szerda, 15:50: Győri Audi ETO – FTC-Rightphone (NBI, élő)
Csütörtök, 17:30: Győri Audi ETO – FTC-Rightphone (NBI, ismétlés)
Csütörtök, 19:30: Győri Audi ETO – FTC-Rightphone (NBI ifjúsági, ismétlés)
Péntek, 17:50: Dunaújvárosi NKKSE – ASA-Consolis-HNKC (NBI, élő)
Szombat, 16:50: Alcoa FKC – Siófok KC (NBI, élő)

Hétfő (március 1.):

Podravka: A horvát bajnok a hétvégén rekordgyőzelmet aratott az utolsó helyezett Trgocentar ellen – úgy, hogy a 22. percben már 22-0 állt az eredményjelzőn, és a félidőt 30-3-mal zárták. A mérkőzés 58-11-es végeredménye bajnoki csúcsot jelent mind a lőtt gólok, mind a gólkülönbség tekintetében. A korábbi rekordokat természetesen szintén a kaproncai csapat tartotta: 2005-ben a Slavonijatrans ellen 53-17-re (lőtt gólok), a Zapresic ellen 51-13-ra (gólkülönbség) nyertek.