Lépést tartottunk a bajnokkal 2010.03.18.

Az Alcoa FKC az utolsó alapszakaszbeli hazai meccsén a Győri Audi ETO-t fogadta, és derekasan helytállva háromgólos vereséget szenvedett. A bajnok negyedóra elteltével vette át a vezetést, amit ezt követően már nem is engedett ki a kezéből a lépést az ellenfelével a meccs végéig tartani tudó fehérváriakkal szemben.

NBI, 21. forduló:
Alcoa FKC – Győri Audi ETO 25-28 (12-15)
Köfém Sportcsarnok, 900 néző
Vezette: Hargitai, Markó

FKC: Szikora és Trimmel (kapusok), Bernataviciute 8, Tilinger 6 (2), Németh K. 4, Vincze 4, Azari 2, Becséri 1, Bízik, Horváth, Kovács, Kuhinkó, Rádl. Edző: Mihály Attila

Győr: Oguntoye és Víg (kapusok), Amorim 8, Bradeanu 5 (2), Vérten 4 (1), Kovacsics 3 (3), Mayer 2, Mravikova 2, Spiridon 2, Hornyák 1, Orbán 1, Planéta, Szölösi. Edző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 8 perc; 10 perc
Hétméteresek: 2/3 (Tilinger hagyta ki); 6/10 (Bradeanu kettőt, Vérten és Planéta hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-4, 15. perc: 9-7, 20. perc: 9-10, 25. perc: 11-11; 35. perc: 14-18, 40. perc: 16-19, 45. perc: 18-22, 50. perc: 20-24, 55. perc: 22-27.

A mérkőzésről…

- Az Alcoa FKC a 13. percben háromgólos vezetésre tett szert (8-5), de négy perccel később egyenlített az ETO (9-9), majd a 17. percben Katerina Mravikova góljával a vezetést is átvette.
- A második félidőben kétszer is hatra nőtt a Győr előnye (24-18 és 27-21), de a mérkőzés utolsó hat percét 4-1-re nyerték a hazaiak.
- A kiválóan védő Szikora Melindát négy büntetőnél váltó Trimmel Brigitta ellen ezúttal is háromszor maradtak eredménytelenek az ellenfél heteslövői.
- Az alapszakaszbeli hazai szereplését az FKC hat győzelemmel és öt vereséggel, 312-284-es (+28) gólkülönbséggel zárta. Ez meccsenkénti átlagban 28,4 lőtt és 25,8 kapott gólt jelent.