Behúztuk! Az 5-8. helyért folytathatjuk… 2010.03.25.

Amilyen izgalmakat tartogatott a bajnoki tabella állása az alapszakasz utolsó fordulója előtt, olyan izgalmasan alakult a Veszprém Barabás KC – Alcoa FKC meccs végjátéka is. A mérkőzés jelentős részében hat-nyolc góllal vezető vendégek végül két góllal nyerték a találkozót. Győzelmével az Alcoa FKC bebiztosította a helyét a bajnokság 5-8. helyéért folyó rájátszásban.

NBI, 22. forduló:
Veszprém Barabás KC – Alcoa FKC 32-34 (13-20)
Veszprém Aréna, 800 néző
Vezette: Bonifert, Oláh

Veszprém: Baranyai, Hoffmann (kapusok), Veszeli 8, Gerstmár 7 (4), Ábrahám 5, Smidéliusz 5, Földes V. 3, Bognár 2, Földes K. 1, Horváth 1, Koszorús, Mocsai, Szabadfi. Vezetőedző: Gyurka János.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 10 (3), Bernataviciute 8, Azari 5, Horváth 4, Németh K. 4, Bízik 2, Vincze 1, Gabnai, Kovács, Rádl. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 4/5 (Veszeli hagyta ki); 3/3
Kiállítások: 8 perc; 18 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-4, 10. perc: 4-8, 15. perc: 6-11, 20. perc: 7-14, 25. perc: 10-18; 35. perc: 17-25, 40. perc: 21-27, 45. perc: 24-30, 50. perc: 29-31, 55. perc: 30-32.

A mérkőzésről…

- Az Alcoa FKC és a Veszprém Barabás idei mindkét összecsapásán vendéggyőzelem született. A fehérváriak praxisában hasonlóra a 2003/2004-es idényben volt legutóbb példa: akkor a magyar bajnokságban induló Hypo Niederösterreich nyert Székesfehérváron, majd az akkor még Cornexi-Alcoa néven szereplő csapat visszavágott a Südstadtban.
- A mai mérkőzésen egyszer sem vezetett a Veszprém, 1-1-nél volt utoljára döntetlen az állás. Az FKC 1-4 után a szünetig anélkül növelte hétgólosra az előnyét, hogy bármikor is egymás után két gólnál többet szerzett volna.
- Pedig nem alakult minden zökkenőmentesen a vendégek számára: az egész héten betegeskedő Szikora Melindát és a hüvelykujját kificamító Laima Bernataviciutét az első félidő jelentős részében nélkülöznie kellett Mihály Attilának és Siti Beának; sőt Horváth Bernadett is korán begyűjtötte a második kétperces kiállítását. A helyükre beálló játékostársak azonban remekül pótolták őket…
- A második félidő első hat percében felváltva estek a gólok (20-26-ig), és még a játékrész 15. percéig tartani tudta az FKC a hat-hétgólos vezetését. Ekkor a veszprémiek percei következtek, és egy 6-1-es sorozattal (29-31) majd újabb gólokkal (a 28. percben 31-32) nagyon izgalmassá tették a hajrát. Az emberhátrányban játszó vendégek azonban Tilinger Tamara hetesével és Bízik Boglárka góljával (31-34) bebiztosították a győzelmüket.
- A meccs lefújása után Sótonyi László is a csapattal együtt ünnepelte a nagyon fontos két bajnoki pontot.