Jól kezdődött a rájátszás 2010.04.11.

Az alapszakaszban elszenvedett két szoros – egy-, illetve kétgólos – vereségért fölényes győzelemmel vágott vissza az Alcoa FKC a Siófok KC-nak a bajnoki rájátszás nyitányán. Már a 39. percben tízgólosra nőtt a hazaiak előnye a 34-23-as végeredménnyel zárult mérkőzésen.

NBI Arany Ászok Rájátszás, 1. forduló:
Alcoa FKC – Siófok KC 34-23 (16-10)
Köfém Sportcsarnok, 750 néző
Vezette: Dobrovits, Dr. Tájok

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 9 (2), Bernataviciute 8, Vincze 6, Németh K. 4, Azari 2, Becséri K. 2, Bízik 2, Rádl 1, Gabnai, Horváth, Kaszás, Kovács. Vezetőedző: Mihály Attila.

Siófok: Lajtos, Scholtz (kapus), Bloj 8 (4), Kovács 4 (2), Tóth 3, Barna 2, Szűcs 2, Nagy 1, Szepesi 1, Valovics 1, Vasas 1, Kiss, Sterbik. Vezetőedző: Varga József.

Hétméteresek: 2/2; 6/8 (Bloj és Kovács hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 20 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 6-4, 15. perc: 9-5, 20. perc: 11-7, 25. perc: 13-8; 35. perc: 18-11, 40. perc: 23-13, 45. perc: 26-15, 50. perc: 28-16, 55. perc: 30-20.

A mérkőzésről…

- A mérkőzés előtt az Alcoa FKC szurkolói virágcsokorral köszöntötték a három hete az argentin válogatottal Dél-Amerikai Bajnokságot nyert Magui Deciliót, aki azonban Achilles-ín gyulladás miatt kénytelen volt kihagyni a mai mérkőzést.
- 4-4-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd háromgóllal elhúztak a fehérváriak (7-4) – ezt követően folyamatosan nőtt a hazai előny, és Laima Bernataviciuténak a félidő utolsó előtti másodpercében szerzett átlövés-góljával 16-10-zel zárult a játékrész.
- Egy 4-0-ás FKC-sorozatnak köszönhetően a 39. percben nőtt először tízgólosra a különbség, majd a 47. percben a hazaiaknak megítélt első hetesből Tilinger Tamara már 13-ra növelte az Alcoa FKC előnyét (28-15).
- A mérkőzés utolsó ötpercére újból tízgólos különbséggel (30-20) fordultak a csapatok; ekkor Mihály Attila pályán lévő játékosai közül a 21 éves Szikora Melinda volt a legidősebb, de a fehérváriak ilyen fiatal összeállításban is tudtak növelni az előnyükön.
- A siófokiak harmadik legsúlyosabb vereségüket szenvedték el az első osztályban (Vácon 27, Békéscsabán 14 góllal maradtak alul); az FKC viszont idei második legnagyobb különbségű győzelmét aratta (a Hunniát 37-23-ra vertük).