Elmaradt a történelmi győzelem… 2010.04.18.

A 31. percben vezetett utoljára, és végül kétgólos vereséget szenvedett az Alcoa FKC az FTC otthonában a rájátszás 2. fordulójában. A kiállításokkal és büntetőkkel sűrűn sújtott vendégek a tizenhat-gólos (!) Tilinger Tamara vezérletével szorosan tartották ugyan a mérkőzést, de a klub történetének első népligeti bajnoki győzelmét nem tudták kivívni.

NBI Arany Ászok Rájátszás, 2. forduló:
FTC – Alcoa FKC 32-30 (14-14)
Népliget, 400 néző
Vezette: Medve, Nagy

FTC: Pastrovics, Andrási (kapusok), Kenyeres 10, Szamoránsky A. 6, Emberovics 4, Szucsánszki 4 (2), Bari Nagy 3, Trufán 3, Dajka 2 (1), Berta. Vezetőedző: Elek Gábor.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 16 (5), Vincze 4, Azari 3, Bernataviciute 2, Horváth 2, Bízik 1, Gabnai 1, Németh K. 1, Becséri K., Kovács A., Kuhinkó, Rádl. Edző: Mihály Attila

Hétméteresek: 3/7 (Szucsánszki kettőt, Dajka és Kenyeres egyet-egyet hagyott ki); 5/5
Kiállítások: 8 perc; 18 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-4, 15. perc: 6-5, 20. perc: 7-7, 25. perc: 9-10; 35. perc: 18-16, 40. perc: 21-20, 45. perc: 26-23, 50. perc: 29-26, 55. perc: 30-28.

A mérkőzésről…

- Csütörtökön volt pontosan öt éve, hogy a fehérváriak eddigi egyetlen győzelmüket aratták az FTC otthonában; 2005. április 15-én az EHF-kupa elődöntőjének visszavágóján 31-29-re nyertek Siti Beáék.
- A mérkőzés első 25 percében mindössze kétszer volt kétgólos a különbség a csapatok között: 4-2-re az FTC, 8-10-re az Alcoa FKC vezetett. Ezt követően 12-14-ig tartotta az előnyét a vendégcsapat, de félidő utolsó két gólját a hazaiak szerezték.
- Rögtön a szünet után Tilinger Tamara nyolcadik góljával még utoljára vezetett az FKC (14-15), majd a Fradi egy 5-1-es ötperccel először került háromgólos előnybe (19-16). A mérkőzés hátralévő részében hol felzárkóztak a fehérváriak egy gólra (21-20 és 30-29), hol újra háromra nőtt a hazaiak előnye.
- Tilinger Tamara egy bajnokin elért 16 gólja nemcsak egyéni csúcs, de egyúttal klubrekord is! Korábban a legeredményesebb Mátyus Auguszta (az 1999/2000-es idényben a Köfém SC – Vasas meccsen) és Laczó Anita (a 2000/2001-es idényben a Marcali – Cornexi-Alcoa meccsen) volt 14-14 góllal.