Zárásként hazai vereség és nyolcadik hely 2010.05.16.

A Köfém Sportcsarnokban „Happy hours“ a büfénél, kevésbé boldogító pillanatok a pályán. Az Arany Ászok rájátszás zárófordulójában az Alcoa FKC hazai pályán szenvedett ötgólos vereséget a Dunaújvárosi NKKSE csapatával szemben, így elszalasztotta a lehetőségét a hatodik hely megszerzésére, és nyolcadikként végzett az idei bajnokságban.

NBI Arany Ászok Rájátszás, 6. forduló:
Alcoa FKC – Dunaújvárosi NKKSE 32-37 (12-20)
Köfém Sportcsarnok, 700 néző
Vezette: Horváth, Marton

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 12 (5), Vincze 7, Bernataviciute 5, Horváth 3, Bízik 2, Németh K. 2, Azari 1, Gabnai, Kovács A., Kuhinkó. Vezetőedző: Mihály Attila

Dunaújváros: Pisák, Győri (kapusok), Radulovics 8 (3), Sári 7, Nagy 6, Gáspár 5, Ferling 4 (2), Takács D. 4, Balogh 2, Felső 1, Berta, Erdősi, Takács F., Vadász. Vezetőedző: Rapatyi Tamás

Hétméteresek: 5/8 (Tilinger, Bízik és Kuhinkó hagyott ki egyet-egyet); 5/6 (Radulovics hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc; 10 perc
Piros lap: Gáspár

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-4, 10. perc: 5-5, 15. perc: 7-8, 20. perc: 9-11, 25. perc: 10-16; 35. perc: 15-21, 40. perc: 19-23, 45. perc: 21-26, 50. perc: 26-30, 55. perc: 28-34.