Fiaskóval indult a Fradi-torna 2010.08.14.

Az FTC az első félidőben tizenkét, a másodikban további hét góllal bizonyult jobbnak az Alcoa FKC RightPhone-nál a népligeti négycsapatos torna első fordulójában. Az utolsó negyedórában gólképtelen fehérváriaknál az ötgólos Tilinger Tamara volt a legeredményesebb.

Mindössze 2-2-ig tudta az Alcoa FKC RightPhone a lépést tartani a hazaiakkal, majd egy 8-1-es sorozattal elhúzott az FTC. A 18. percben először nőtt a különbség tízgólosra (16-6), és a szünetre már 25-13-ral tértek a csapatok.

A második játékrészben 33-22-ig alig változott a félidőig kialakult különbség, de az utolsó 14 (!) percben a fehérváriak egyszer sem tudták bevenni Alena Abramovich kapuját.

Az Alcoa FKC RightPhone vasárnap két romániai csapattal mérkőzik meg a torna keretében: 10:00-kor a Zilah, 16:00-kor a Nagybánya lesz az ellenfelünk.

Fradi-torna, 1. forduló:
FTC – Alcoa FKC RightPhone 41-22 (25-13)
Népliget, 500 néző
Vezette: Dobrovics, Dr. Tájok

FTC: Pastrovics, Abramovich (kapusok), Tomori 9 (3), Szádvári 7, Kovacsicz 5, Szucsánszki 5, Szarka 4, Dajka 3, Németh Cs. 2, Szamoránsky P. 2, Trufán 2, Deáki 1, Mohácsik 1, Bari Nagy. Vezetőedző: Elek Gábor.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 5 (1), Trishchuk 4 (1), Vincze 4, Amorim 3, Azari 2, Horváth 2, Rádl 1, Vashchuk 1 (1), Bízik, Becséri, Gazdag, Lelkes, Németh K., Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 3/3; 3/5 (Trishchuk és Vashchuk hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 2 perc; 6 perc