Ma egy győzelem, egy vereség 2010.08.15.

A Fradi-Tornán ma két romániai csapat elleni mérkőzés szerepelt az Alcoa FKC RightPhone programjában. A fehérváriak délelőtt a papíron erősebb HC Zalau ellen nyertek 22-19-re, majd a délutáni meccsen kétgólos félidei vezetés után 24-26-os vereséget szenvedtek a Stiinta HCM Baia Mare együttesével szemben, így a torna harmadik helyén végeztek.

Az előző napihoz képest sokkal koncentráltabban és agresszívabban játszó csapatunk 4-4 után öt gólt szerzett zsinórban, és a negyedóra elteltével megszerzett előnyt a szünetig tartani tudta. A remekül védő Szikora Melinda az 5. percet követően 25 perc alatt mindössze három gólt kapott!

A második felidő 20. percéig megmaradt a négy-öt gólnyi különbség, de a hajrában Gheorghe Tadici csapata 4-0-ás sorozattal egy gólra felzárkózott (20-19). Az utolsó ötperc azonban újra a miénk volt: előbb a Becséri Kitti által kiharcolt hetest értékesítette Tilinger Tamara, majd Olga Vashchuk állította be a végeredményt.

Fradi-torna, 2. forduló:
Alcoa FKC RightPhone – HC Zalau 22-19 (11-6)
Népliget, 200 néző
Vezette: Dobrovics, Dr. Tájok

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Vincze 8, Tilinger 5 (3), Trishchuk 2, Vashchuk 2, Amorim 1, Azari 1, Horváth 1, Németh K. 1, Rádl 1, Bízik, Becséri, Lelkes, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

Zalau: Nichita, Cheta (kapusok), Holhos 6, Molfea 4, Ciuciulete 3, Babaenau 2 (1), Nita 2 (2), Sanda 1, Trif 1, Ailincai, Cheta, Cirstoaica, Czezi, Rob, Turcas. Vezetőedző: Gheorghe Tadici.

Hétméteresek: 3/4 (Holhos hagyta ki); 3/3
Kiállítások: 8 perc; 12 perc
Kizárás: Trishchuk

A délutáni meccsen az addig nyeretlen Nagybánya ellen a találkozó elején három-négygólos előnyre tettünk szert, amit az erdélyiek a torna legjobb játékosának választott Geiger Melinda vezetésével a 18. percben kiegyenlítettek (10-10), majd 13-12-nél a vezetést is átvették. A játékrész utolsó három gólját mi szereztük, így előnnyel mehettünk az öltözőbe.

A második félidő két nagybányai góllal kezdődött, és negyedóra elteltével háromgólos hátrányba kerültünk; a végjátékban egy gólra fel tudtunk ugyan zárkózni, de végül kétgólos vereséget szenvedtünk.

A mérkőzés két fáradt csapat küzdelmét hozta, melyben lényegesen pontatlanabbul kézilabdáztunk, mint délelőtt; ennek tudható be, hogy a meccs második félidejében például kihagytunk hat szélsőhelyzetet, és három hetest kapufára dobtunk.

Fradi-torna, 3. forduló:
Stiinta HCM Baia Mare – Alcoa FKC RightPhone 26-24 (14-16)
Vezette: Baranyai, Szloska

Baia Mare: Cetateanu, Matei (kapusok), Geiger 9, Hotea 5 (2), Mihai 3, Rudics 3, Tatar 3, Pirvut 2, Dobromir 1, Klimek, Klocza, Pop, Puiu, Tomescu. Vezetőedző: Janos Baban.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Amorim 6, Vincze 5, Tilinger 5 (2), Azari 2, Bízik 2, Horváth 1, Németh K. 1, Trishchuk 1 (1), Vashchuk 1, Becséri, Lelkes, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 2/3 (Holhos hagyta ki); 3/6 (Tilinger kettőt, Amorim egyet hagyott ki)
Kiállítások: 8 perc; 6 perc