Visszavágott a Zilah 2010.08.21.

A Jolidon Cluj szervezésében Zilahban megrendezésre kerülő torna nyitó meccsén a HC Zalau 28-24-re legyőzte az Alcoa FKC RightPhone-t. Hat nappal korábban a Fradi-Tornán is megmérkőzött egymással a két csapat; akkor három góllal a fehérváriak nyertek Gheorghe Tadici tanítványai ellen. Az FKC este a kolozsváriakkal játszik.

Jól indult számunkra a mérkőzés: Trimmel Brigitta már az 1. percben hetest fogott, és a 7. percig bevehetetlen maradt a kapuja. A 3-0-ás előnyünkre azonban négy találattal válaszotak a hazaiak, és ezt követően már nem is jutottunk vezetéshez az első félidőben, melynek során számos említésre méltó esemény – rossz és jó egyaránt – történt…

A 10. perc táján bokasérülést szenvedett Rádl Tímea, és nem folytathatta a játékot. Pályafutása első felnőtt meccsén léphetett pályára Cziráky Fanni, és a 18 éves kapus a 20. percben büntetőt hárított. A zilahiak három góllal is elhúztak, de a szünetig ledolgoztuk a hátrányunkat – ebben nagy szerepe volt Brigi 55%-os védési hatékonyságának.

A második félidőben is mi kezdtünk jobban, 14-13-nál visszavettük a vezetést, majd az 55. percig folyamatosan a vendéglátók álltak jobban egy-két góllal. A hajrában elhúzott a Zalau (26-22), és az utolsó percekben már nem változott a különbség a két csapat között.

Memorial Tiberiu Rusu , 1. forduló:
HC Zalau – Alcoa FKC RightPhone 28-24 (12-12)
Zilah, 150 néző

Zalau: Nichita, Cheta (kapusok), Holhos 9, Czéczi 6, Ciuciulete 5, Ailincai 3, Turcas 2, Cirstoaica 1, Moltea 1, Somoi 1, Babeanu, Nita, Trif, Visceranu. Vezetőedző: Gheorghe Tadici.

FKC: Trimmel, Cziráky (kapusok), Trishchuk 7 (3), Vincze 5, Azari 3, Tilinger 3, Lelkes 2, Amorim 1, Bízik 1, Horváth 1, Zsigmond 1, Becséri, Németh K., Rádl. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 8/12 (Holhos, Czéczi, Nita és Babeanu hagyott ki egyet-egyet); 3/3
Kiállítások: 4 perc; 8 perc