Negyedik hely Zilahon 2010.08.23.

A Tiberiu Rusu emléktornán harmadik mérkőzését is elveszítette az Alcoa FKC RightPhone. A Békéscsabával szembeni találkozó a 45. percig döntetlenre állt, és a Kolozsvár elleninél lényegesen jobb játékot mutatott csapatunk, azonban az utolsó tízpercben gólképtelenek maradtunk, így végül 29-24-re nyertek a csabaiak.

Ezúttal Kristina Trishchuk kimaradt a kezdő hetesből, és Zsigmond Vivien beállítása jó húzásnak bizonyult Mihály Attilától, hiszen tíz perc elteltével 6-3-ra vezettünk az ellenünk két szezon és hat (felkészülési és tét-) mérkőzés óta veretlen Békéscsabával szemben. Ekkor előbb Ana Amorim kapott ütést az orrára, majd Trimmel Brigittának ment ki a bokája, ezért mintegy nyolc-tíz percre mindketten kiváltak a játékból, és a Békéscsaba egyenlített (6-6), sőt a vezetést is átvette (10-11 és 11-12). A félidő hajrájában egy 3-0-ás sorozattal megint nálunk volt az előny (16-13), de szünet előtti utolsó két gólt a lilák szerezték (16-15).

A 45. percig (23-23) fej-fej mellett haladtak a csapatok, de ezt követően mindössze egy gólra futotta az erőnkből, így Olha Nikolayenko és Szekeres Klára találataival egyre jobban elhúzott, és végül öt góllal nyert a Békéscsaba.

Memorial Tiberiu Rusu, 3. forduló:
Alcoa FKC RightPhone – Békéscsabai ENKSE 24-29 (16-15)
Zilah, 50 néző

FKC: Trimmel, Cziráky (kapusok), Amorim 5 (2), Azari 5, Horváth 4, Tilinger 3 (1), Vincze 3, Trishchuk 2, Bízik 1, Zsigmond 1, Becséri, Kapási, Lelkes, Németh K., Németh N. Vezetőedző: Mihály Attila.

Békéscsaba: Tóth Zs., Veress, Futaki (kapusok), Nikolayenko 10, Szekeres 5, Glusica 4, Kamper 4, Tóth K. 2, Bódi 1, Cifra 1, Gávai 1, Kelemen 1, Gerzsényi, Zsilák. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.

Hétméteresek: 3/4 (Tilinger hagyta ki); 0/2 (Nikolayenko hagyott ki kettőt)
Kiállítások: 10 perc; 4 perc