A hét hírei 2010.08.23.

Rövidhírek: Pénteken Zágrábban játsszuk az utolsó felkészülési meccsünket. A hét fotója. A Cunder.hu programja. Ifik győzelme Érden. Kézilabdázó nyert Baseball-VB bronzérmet! Telenor Kupa: HUN-TUR 35-17; HUN-MKD 33-19; HUN-CRO 32-31.

A hét fotója:

Karikás tizennyolc – Kristina a HC Zalau ellen a Fradi-Tornán (fotó: Fehér Viktor)

Szombat (augusztus 28.):

Válogatott: A Telenor Kupa harmadik napján (Nyíregyházán) a magyar válogatott Tilinger Tamarával a soraiban egy gólla győzte le Horvátországot, és így megnyerte a tornát.
Törökország – Macedónia 35-32 (16-15)
Magyarország-Horvátország 32-31 (14-15)
HUN: Pálinger, Herr O., Pastrovics (kapusok), Szucsánszki 10 (2), Tóth T. 5 (2), Bulath 4, Bódi 3, Kovacsicz 3, Temes 3 (1), Szabó V. 2, Szamoránsky P. 1, Tomori 1, Sopronyi, Szekeres, Tilinger, Vérten. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

Péntek (augusztus 27.):

Válogatott: A Telenor Kupa második napján (Fehérgyarmaton) is fölényes győzelmet arartott a magyar válogatott, melyben ezúttal Tilinger Tamara kapott helyet…
Horvátország – Törökország 37-24 (17-10)
Magyarország – Macedónia 33-19 (21-9)
HUN: Herr O., Pastrovics (kapusok), Vérten 6, Bódi 5, Görbicz 4 (1), Tóth T. 4 (3), Sopronyi 3, Bulath 2 (1), Kovacsicz 2, Szamoránsky P. 2, Szucsánszki 2, Tomori 2, Szabó V. 1, Szekeres 1, Temes, Tilinger. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

Csütörtök (augusztus 26.):

Válogatott: A Telenor Kupa első napján Kisvárdán válogatottunk a törököket verte 18 góllal; Vincze Meli négy gólt szerzett.
Horvátország – Macedónia 37-22 (15-9)
Magyarország – Törökország 35-17 (16-10)
HUN: Pálinger, Herr O. (kapusok), Kovacsicz 5, Tomori 4, Vincze 4, Bulath 3, Sopronyi 3, Szabó V. 3, Tóth T. 3, Bódi 2, Szamoránsky P. 2, Szucsánszki 2, Vérten 2, Görbicz 1, Temes 1, Szekeres. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

Szerda (augusztus 25.):

Fotó: Horváth Gyula fotói a július 30-i Szezonnyitóról a Facebookon:

Itxako: Az Itxako Reyno de Navarra nyerte meg saját rendezésű tornáját, az Elcarte Cup-ot. Az 1050 néző előtt lejátszott döntőben az Itxako 32-23-ra verte az Akaba Bera Bera csapatát. A harmadik és negyedik helyen az Alcoabendas, illetve a León végzett.

Kedd (augusztus 24.):

Ifik: Felkészülési mérkőzésen egygólos győzelmet arattunk Érden.
ÉTV-Érdi VSE – Alcoa FKC RightPhone 35-36 (14-18)
FKC: Cziráky, Pőcze (kapusok), Gorza 9 (1), Zsigmond V. 6 (1), Németh N. 4, Gazdag 3, Szűcs 3, Becséri A. 2, Csákovics 2, Kuhinkó 2, Sinka 2, Becséri K. 1, Cselinácz 1, Halász 1 (1). Edző: Németh Gábor.

USA: Az Egyesült Államok világbajnoki bronzérmes kézilabdázóval dicsekedhet! Sarah Gascon azonban nem 40x20 méteren, hanem baseball pályán érte el ezt a sikert. A Venezuelában megrendezett 4. Női Baseball VB-n az amerikai válogatott játékosaként a házigazdák 15-5-ös legyőzésével nyert bronzot a sokoldalú New York-i sportolónő. A világbajnoki címet Japán szerezte meg, a második helyen Ausztrália végzett.

Hétfő (augusztus 23.):

Cunder.hu: Eheti program:
Szerda, 17:00: Syma Váci NKSE – DVSC-Korvex (felkészülési torna, ismétlés)
Szerda, 19:00: Syma Váci NKSE – Buducnost T-Mobile (felkészülési torna, ismétlés)
Csütörtök, 18:00: DVSC-Korvex – Ferencvárosi TC (felkészülési torna, ismétlés)
Péntek, 17:30: Győri Audi ETO – ZRK Buducnost T-Mobile (felkészülési torna, élő)
Péntek, 19:25: Dunaújvárosi NKKSE – RK Krim Mercator (felkészülési torna, élő)
Szombat, 10:00 ZRK Buducnost T-Mobile – Dunaújvárosi NKKSE (felkészülési torna, élő)
Szombat, 11:55: Győri Audi ETO – RK Krim Mercator (felkészülési torna, élő)
Szombat, 18:25: Dunaújvárosi NKKSE – Győri Audi ETO (felkészülési torna, élő)