Hiányoztak a hiányzók 2010.08.28.

Az Alcoa FKC RightPhone felnőtt és ifjúsági csapata is Zágrábban járt szombaton, és egy-egy mérkőzést játszott a Lokomotiva Zagreb-bel. Míg az ifik egygólos győzelmet arattak, a Rádl-Szikora-Tilinger-Vincze-Vashchuk ötöst nélkülözni kényszerülő felnőttek ugyanilyen arányban maradtak alul a horvát bajnokság tavalyi másodikjával szemben.

A mérkőzés kezdete hasonlított a HC Zalau ellen Zilahon mérkőzésünkre: gyorsan elhúztunk három góllal (0-3), de 1-3-nál Horváth Betti ziccert hibázott, a kipattanó labdából a hazaiak értek el gólt. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok az első félidőben, mely során mindössze kétszer vezetett a Lokomotiva (6-5 és 8-7). A hajrában, 12-12 után két gólt szerzett az FKC, majd az utolsó másodpercben az első játékrészben 48%-os hatékonysággal védő Trimmel Brigitta kapujába talált az ellenfelünk (13-14).

A szünet utáni 7-8 perc a védekezés szempontjából az FKC talán legjobb periódusa volt: mindössze egy gólt kaptunk, és újra hárommal vezettünk (13-16 és 14-17). A KEK-résztvevő, bajnoki ezüstérmes zágrábiak azonban sorozatban három gólt szerezve egyenlítettek (17-17), sőt 21-20-nál átvették a vezetést, amit ki sem engedtek már a kezükből. Az utolsó percekben mínusz háromról (28-25, 29-26) már csak szépítésre futotta a csapatunk erejéből, mivel a végjátékban hétméterest és három ziccert is elhibáztak játékosaink…

Az FKC-ben mintegy negyven percet töltött a pályán a junior válogatott balszélső Turcsányi Krisztina, aki már több mint egy hete együtt edz a csapattal. Hiányzott viszont a két felnőtt válogatottunk, Vincze Melinda és Tilinger Tamara, az elmúlt hetek felkészülési meccsein megsérült Szikora Melinda és Rádl Tímea, illetve az Ukrajnából Székesfehérvárra a hétvégén visszatérő Olga Vashchuk.

RK Lokomotiva Zagreb – Alcoa FKC RightPhone 30-29 (13-14)
Zágráb, Dom Sportova, 100 néző
Vezette: Mitrovic, Stipinovic (CRO)

Lokomotiva: Medak, Radic, Salupek (kapusok), Milic 10 (4), Bosnjak 4, Milanovic-Litre 4, Niksic 4, Tomic 4, Krsnik 2, Vuckovic 2, Franjic, Ibrahimovic, Nuic, Pasaric, Vrkljan. Vezetőedző: Nenad Sosteric.

FKC: Trimmel, Cziráky (kapusok), Trishchuk 8 (3), Azari 6, Bízik 5, Amorim 2, Becséri 2, Horváth 2, Turcsányi 2, Németh K. 1, Zsigmond 1, Gorza, Kapási. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 4/6 (Nuic hagyott ki kettőt); 3/4 (Trishchuk hagyta ki)
Kiállítások: 4 perc; 10 perc

Az ifjúságiak mérkőzésén:
RK Lokomotiva Zagreb – Alcoa FKC RightPhone 23-24 (8-11)
FKC: Cziráky, Pálinkás (kapusok), Gorza 5, Kuhinkó 5 (4), Gazdag 4, Sinka 3, Kerekes 2 (1), Zsigmond 2, Csákovics 1, Cselinácz 1, Halász 1, Becséri A., Becséri K., Németh N., Szűcs. Edző: Németh Gábor.