Újabb meggyőző produkció 2010.09.08.

Először nyert Siófokon az Alcoa FKC RightPhone. A tavalyi két sikertelen Balaton-parti látogatás után a fehérváriak ezúttal magabiztosan – a második félidő közepén már kilenc góllal is vezetve – 29-32-re győzték le a Siófok KC-t. Szikora Melinda visszatért a csapatba, Németh Nóra és Gorza Kata első bajnoki gólját szerezte!

NBI, 2. forduló:
Siófok KC – Alcoa FKC RightPhone 29-32 (14-17)
Siófok, 500 néző
Vezette: Bóna, Miskei

Siófok: Lajtos, Scholtz, Hrankai (kapusok), Szepesi 11 (7), Tóth M. 6, Valovics 4, Nagy 2, Tóth Zs. 2, Bloj 1, Bognár 1, Kiss 1, Kovács 1, Hosszu, Szalai. Vezetőedző: Imre Vilmos.

FKC: Trimmel, Szikora, Cziráky (kapusok), Tilinger 7 (6), Amorim 6, Azari 5, Rádl 5, Vincze 4, Gorza 1, Németh N. 1, Trishchuk 1, Vashchuk 1, Zsigmond 1, Bízik, Lelkes. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 7/8 (Szepesi hagyta ki); 6/7 (Amorim hagyta ki)
Kiállítások: 10 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-3, 10. perc: 7-6, 15. perc: 9-11, 20. perc: 10-13, 25. perc: 12-14; 35. perc: 15-21, 40. perc: 16-24, 45. perc: 18-26, 50. perc: 21-28, 55. perc: 24-30.

A meccsről…:

- Az FKC-ből sérülés miatt hiányzott Horváth Bernadett és Becséri Kitti. Betti az egyik edzésen kapott az arcára ütést; Kitti a Békéscsaba elleni bajnokin szenvedett keresztszalag-szakadást – csütörtökön kerül sor a műtétre… Ugyanakkor Szikora Melinda először léphetett pályára az augusztusi térdműtétje után!
- A mérkőzést a Siófok kezdte jobban: a 12. percig egy-két góllal mindig a hazaiak vezettek (9-7). A következő nyolc perceben azonban öt fehérvári találatra egy válasz sem érkezett (9-12)! A mérkőzés hátralévő kétharmadában már az FKC akarata érvényesült.
- Különösen a második félidő első tizenkét percében volt egyértelmű Mihály Attila tanítványainak a fölénye: ezidő alatt mindössze három gólt kapott Szikora Melinda, és 26-17-re húzott el a Fehérvár.
- Az utolsó ötperchez 23-30-cal érkeztek a csapatok. A hazaiak 6-2-re nyerték ezt a periódust, és így végül 29-32-es végeredmény született.
- Az első félidőben (13-15-nél) Cziráky Fanni hétméterest hárított – az ifjúsági korú kapusnak ez volt az első felnőtt NBI-es védése. Az első bajnoki gólját szerezte ma a ‘92-es születésű Németh Nóra (ezzel vettük át először a vezetést 9-10-nél!) és a ’93-as, azaz serdülő korú Gorza Katalin (Kata gólja volt az utolsó találatunk). Így a következő napokban háromszor is házi készítésű sütemény fog érkezni a Köfém Sportcsarnokba… :)