A hét hírei 2010.09.13.

Rövidhírek: Győzelem Szekszárdon! A hét fotója. A Cunder.hu programja. Kerekes Petráék sikeres bemutatkozása. Adriana Paulista-bajnok. Magyar, dán, német, norvég, spanyol bajnoki és WRHL eredmények. Gondok a FIF-nél. Rantala: egy félidő – egy kapott gól! Piedade megsérült. Videók. V-Man fotók!

A hét fotója:

Abszolút-kategória – Németh Nóra a győri óriások, azaz Bárány Krisztina és Planéta Szimonetta között… (Fotó: Fehér Viktor)

Vasárnap (szeptember 19.):

NBI/B: Kettős igazolással kölcsönjátékosként Turcsányi Krisztinának és Zsigmond Viviennek is része volt a Gyöngyös hétvégi győzelmében; Duri négy, Vivi hat gólt szerzett. NBI/B Keleti csoport, 2. forduló: Bőcs KSC – Gyöngyösi FKK 24-31 (9-13).

„Először lépett pályára közöttünk bajnoki mérkőzésen Turcsányi Krisztina bal szélső játékosunk, aki az alapozást még velünk kezdte, de közben az Alcoa-Székesfehérvár csapata leigazolta Őt NBI-be. Így  a továbbiakban kettős igazolással játszhat nálunk, ugyan úgy mint Zsigmond Vivien is, szintén a székesfehérvári csapatból. Vivien irányító és jobb átlövő posztokon segítheti a munkánkat, mai bemutatkozó mérkőzésén is nagy része volt a fölényes győzelem megszerzésében.“ – nyilatkozta Somoskőy Réka vezetőedző a Gyöngyösi FKK honlapján.

Szombat (szeptember 18.):

Ausztria: Bár vereséget szenvedett, kisebb szenzációt okozott az újonc Witasek Kärnten a Hypo vendégeként az osztrák bajnokság 2. fordulójában. A szünetben a hazaiak mindössze egy góllal vezettek Kerekes Petra és Vajda Szandra csapata ellen, és csak a második félidőben vált egyértelművé a hazaiak győzelme, de a 32-21-es végeredmény így is nagyszerű siker a feldkircheniek számára. Petra végigjátszotta a meccset, és négy gólt lőtt; Szandra a hajrában jutott szóhoz. Dani Piedade, a Hypo csapatkapitánya ujjtörést szenvedett a találkozón.

Videók: A szerdai, szekszárdi bajnoki összefoglalója a FehérvárTV honlapján:

Péntek (szeptember 17.):

Larvik: Bár vasárnap történt, érdemes megemlíteni Lene Rantala kivételes teljesítményét. A 42 éves kapus egyetlen egy gólt kapott a Selbu-Larvik norvég bajnoki második félidejében! A szünetben némi meglepetésre csak 14-11-re vezetett a bajnok, de a második harminc percben a Larvik 24 góljára mindössze eggyel (a 35. percben lőtték) tudott válaszolni a házigazda.

Frederiksberg: Az FC København utódja, a FIF – úgy tűnik – nem csak a pályán, de a klubházban is a folytonássogot képviseli. A koppenhágai klub már mostanra 250.000 eurós adósságot halmozoztt fel.

Csütörtök (szeptember 16.):

Serdülők: UKSE Szekszárd – Alcoa FKC RightPhone 32-36 (15-20)
FKC: Pőcze, Pálinkás (kapusok), Sinka 9 (2), Pintér 6, Gula 4, Zsigmond A. 4, Hrabovszky 3, Minárik 3 (1), Becséri A. 2, Májer 2, Deres 1, Pető 1, Szűcs 1, Kőszegi. Edző: Rezsnyák Csaba.

NBI: 4. forduló:
UKSE Szekszárd – Alcoa FKC RightPhone 26-31 (13-16)
Győri Audi ETO KC – DVSC-Korvex 32-26 (17-11)
Békéscsabai ENKSE – Syma Váci NKSE 28-24 (14-12)
Siófok KC – FTC 26-38 (12-19)
Veszprém Barabás KC – ÉTV–Érdi VSE 36-26 (16-11)
Dunaújvárosi NKKSE – Újbuda TC 46-19 (22-9)

Bajnokságok: A hétvégi Bajnokok Ligája selejtőzők miatt előrehozott mérkőzéseket játszottak több országban is:

FC Midtjylland – Team Esbjerg 27-21

WRHL: Biseri – Podravka Vegeta 23-31 (14-14)

Szerda (szeptember 15.)

On-line: Ma 18 órától a csapat Facebook-oldalán on-line eredmények ötpercenként az UKSE Szekszárd – Alcoa FKC RightPhone bajnoki mérkőzésről!

V-Man: A szombati Alcoa FKC RightPhone – Győri Audi ETO mérkőzések képei:

Videók: A győr elleni bajnoki összefoglalója a FehérvárTV honlapján:
A múlt szerdai, Siófok elleni győztes bajnoki összefoglalója:

Hétfő (szeptember 13.):

Brazília: Még augusztus végén történt, hogy a Paulista Bajnokságban Adriana do Nascimento Lima (a fotón jobb oldalt) csapata, a Metodista/São Bernardo sorozatban ötödször végzett az első helyen. A volt fehérvári játékos csapata egyik legjobbja volt a döntő két győzelemig tartó sorozatában, melyen a Metodista a Santo André-t győzte le 24-23-ra és 23-20-ra.

Ausztria: Két 1990-es születésű játékosunk, Kerekes Petra és Vajda Szandra az osztrák első osztály újoncát, a Witasek Kärnten csapatát erősíti. A feldkircheniek a nyitófordulóban Voralbergbe utaztak, ahol a MGT BW Feldkirch vendégeként 24-24-es döntetlent játszottak. Petra hét góljával a Witasek legeredményesebb játékosa volt!

Cunder.hu: Eheti program:
Kedd, 15:00: Dunaújvárosi NKKSE – UKSE Szekszárd (NBI, felvételről)
Kedd, 17:00: Alcoa FKC Rightphone – Győri Audi ETO (NBI, felvételről)
Szerda, 17:50: Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE – Syma Váci NKSE (NBI, élő)