Nagyon nehezen indult… 2010.09.15.

A 4. fordulóban az újonc UKSE Szekszárdhoz látogatott az Alcoa FKC RightPhone. A gólnélküli első ötperc után előbb a hazaiak kerültek előnybe, de negyedóra elteltével stabilizálódott a fehérváriak vezetése, és onnantól végig három-hat góllal vezetve nyerték 31-26-ra a mérkőzést. Az FKC-ben először lépett pályára Turcsányi Krisztina!

NBI, 4. forduló:
UKSE Szekszárd – Alcoa FKC RightPhone 29-32 (14-17)
Szekszárd, 600 néző
Vezette: Árokszállási, Janáky

Szekszárd: Mészáros, Kurucz (kapusok), Weigel 8 (2), Fauszt 5, Szekerczés 5 (2), Hegyi 3, Kopecz 2, Gulya 1, Horváth Sz. 1, Kovács 1, Horváth P., Jankovics. Vezetőedző: Kovács Jenő.

FKC: Trimmel, Szikora, Cziráky (kapusok), Trishchuk 11 (9), Tilinger 8, Vincze 4, Amorim 3, Rádl 3, Azari 1, Turcsányi 1, Horváth, Lelkes, Vashchuk, Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 4/4; 9/11 (Tilinger és Amorim hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 0-0, 10. perc: 2-2, 15. perc: 5-8, 20. perc: 9-12, 25. perc: 11-15; 35. perc: 15-18, 40. perc: 17-22, 45. perc: 20-23, 50. perc: 22-26, 55. perc: 24-29.

A meccsről…:

- A mérkőzés első akciógólját a 10. percben (!) szerezte Tilinger Tamara (2-2) – akkor a Szekszárd már értékesített két büntetőt, míg a fehérváriak két-két kihagyott hetessel és ziccerrel kezdtek, majd Kristina Trishchuk szintén büntetőből talált be.
- A 13. percben vezetett először az FKC (3-4), majd 5-5 után sorozatban négy gólt szerezve elhúzott a vendégcsapat. A meccs további részében lényegében alig változott az ekkor kialakult különbség…
- Az első félidő utolsó perceiben az Alcoa FKC RightPhone játékosaként először lépett pályára hivatalos mérkőzésen Turcsányi Krisztina. A Vasastól érkezett, junior válogatott balszélső első labdaérintéséből gólt szerzett!