Káprázatos második negyedóra 2010.10.02.

Hatalmas feltámadással feledtette álmos kezdését az Alcoa FKC RightPhone. A fehérváriak a Dunaújváros elleni rangadón 13-1-es sorozattal fordították meg a mérkőzést, és a második félidőben végig vezetve 32-27-re diadalmaskodtak a szomszédvárak összecsapásán. Az FKC ötödik meccsén negyedik győzelmét aratta.

NBI, 5. forduló:
Alcoa FKC RightPhone – Dunaújváros-REK 32-27 (20-13)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Ágnecz, Sípos

FKC: Szikora, Trimmel, Cziráky (kapusok), Vincze 10, Tilinger 7 (4), Vashchuk 4, Azari 3, Trishchuk 3, A. Amorim 2, Horváth 2, Turcsányi 1. Vezetőedző: Mihály Attila.

Dunaújváros: Víg, Pisák (kapusok), Radulovics 15 (7), Ferling 4, Balogh 3, Gáspár 3, Erdősi 1, Nagy I. 1, Jókai, Sári, Takács D., Velky. Vezetőedző: Kiss Szilárd.

Hétméteresek: 4/5 (Trishchuk hagyta ki); 7/7
Kiállítások: 6 perc; 12 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc: 4-8, 15. perc: 7-11, 20. perc: 13-11, 25. perc: 16-12; 35. perc: 24-16, 40. perc: 24-20, 45. perc: 27-21, 50. perc: 30-23, 55. perc: 31-23.

A mérkőzésről…

- Hazai szempontból rosszul indult a mérkőzés: 0-3-ra, 1-5-re, majd 4-9-re vezetett a Dunaújváros. A felzárkózás egy 3-0-ás sorozattal kezdődőtt (7-9), majd a 16. percben, 7-11-es állásnál következett a nagy fordulat…
- Trimmel Brigitta védéseivel (a 10. percben váltotta Szikora Melindát a kapuban) és az Ana Amorim vezetésével felkeményedett védekezésünknek köszönhetően sorozatban nyolc – köztük számos labdaszerzés utáni lerohanásból dobott – gólt szerzett az FKC. (15-11)
- A 24. percben, azaz kilenc perc elteltével voltak újra eredményesek a vendégek, de újra öt fehérvári gól következett (20-12). A félidő utolsó másodperceiben Ferling Bernadett vette be Brigi kapuját (20-13). Érdekesség, hogy a hazaiak három ex-dunaújvárosi játékosa 14 gólt lőtt az első játékrészben (Vincze Melinda nyolcat, Tilinger Tamara négyet, Azari Fruzsina kettőt) – azaz többet mint a Dunaújváros teljes csapata.
- A második félidőben végig tartotta előnyét az FKC, bár a 40. percben egy 4-0-ás sorozattal négyre jöttek fel Radulovicsék (24-20). Hat perccel később aztán újra hét gól volt a két csapat között (28-21). A meccs utolsó nyolc percét 4-1-re a vendégek nyerték, de ekkor már nem forgott veszélyben az Alcoa győzelme.