Újoncavatások az újonc ellen 2010.10.09.

Az Alcoa FKC RightPhone az első hat fordulót figyelembe véve az utóbbi öt idény legjobb szezonkezdését produkálta: az Újbuda TC elleni győzelemmel a megszerezhető tizenkét pontból tízet begyűjtött Mihály Attila csapata. A fehérváriak 22-11-es félidő után 39-22-re bizonyultak jobbnak az újonccal szemben. Dancs Nóra és Sinka Jennifer először szerepelt felnőtt bajnokin.

NBI, 6. forduló:
Alcoa FKC RightPhone – Újbuda TC 39-22 (22-11)
Köfém Sportcsarnok, 650 néző
Vezette: Ács, Báder

FKC: Trimmel, Szikora, Dancs (kapusok), Trishchuk 8, Vashchuk 7, Tilinger 6 (2), A. Amorim 5, Horváth 4, Lelkes 3, Vincze 3, Gazdag 1, Sinka 1, Zsigmond 1, Azari, Kuhinkó, Turcsányi. Vezetőedző: Mihály Attila.

Újbuda: Sipeki (kapus), Bagócsi 12 (5), Gerstmár 4, Tápai 2, Várkonyi 2, Tamás 1, Szabó 1, Hostyánszki, Huszár, Nagy, Németh, Ónodi. Vezetőedző: Ökrös Csaba.

Hétméteresek: 2/2; 5/7 (Bagócsi hagyott ki kettőt)
Kiállítások: 10 perc; 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-1, 10. perc: 7-2, 15. perc: 10-5, 20. perc: 13-9, 25. perc: 17-10; 35. perc: 25-12, 40. perc: 29-15, 45. perc: 29-17, 50. perc: 33-19, 55. perc: 36-19.

A mérkőzésről…

- A két csapatnak ez volt a harmadik egymás elleni bajnoki mérkőzése. A 2007/2008-as szezonban Cornexi-Alcoa majd Fehérép-Alcoa FKC, illetve Újbuda-Goldberger SE néven találkoztak, és mindkétszer fehérvári győzelem született. Újbudán 29-21-re, a Köfém Sportcsarnokban 37-25-re nyert Vura József csapata.
- 15 hónappal ezelőtt (2009. május 8-án) Dunaújvárosban nyert az FKC 39-19-re. Azóta a mai volt a legnagyobb különbségű győzelmünk.
- Az 1994-es születésű Sinka Jennifer és a 18 éves Dancs Nóra először szerepelt felnőtt bajnokin. Jenni első labdaérintéséből gólt dobott; Nóri a meccs hajrájában állt be, és két labdát fogott. Mindkettőjüknek gratulálunk!
- Az első félidő első és utolsó öt-öt gólját az Alcoa szerezte – a köztes 21 percben 12 hazai gólra 11 vendégtalálat érkezett.
- A második játékrész 8. percében már 15 volt a különbség (29-14), de ekkor kisebb hullámvölgybe kerültek a fehérváriak: nyolc percen keresztül nem szereztek gólt, közben hármat (valamennyit Gerstmár Szilvia lőtte) kaptak.
- Az utolsó percekben emberhátrányban (egy darabig kettősben) kézilabdázva is megtartotta jelentős előnyét az FKC.
- A 2004/2005-ös idényben nyolc győzelemmel kezdtük a szezont. Ezt követően idén tudtunk az első hat fordulóból öt mérkőzést nyerni. Utoljára a 2008/2009-es szezon utolsó fordulóiban sikerült sorozatban három bajnokit nyernünk!