Messze elmaradtunk a saját várakozásunktól… 2010.10.21.

Gyorsan szertefoszlott Debrecenben az Alcoa FKC RightPhone optimizmusa, amit pedig jogosan alapozhatott az eddigi bajnokikon mutatott teljesítményére. A fehérváriak már a bemelegítés során elveszítették a tervezett kezdő-kapusukat, majd a BL-főtáblás DVSC-Korvex ellenében gyorsan hátrányba kerültek, ami a szokatlanul enervált játékuknak köszönhetően a meccs végére tíznél nagyobb különbséggé nőtt…

NBI, 7. forduló:
DVSC-Korvex – Alcoa FKC RightPhone 38-27 (19-13)
Debrecen, 600 néző
Vezette: Bonifert, Oláh

DVSC: Kiss, Pácz (kapusok), Sopronyi 6 (1), Bogdanovics 5 (1), Bulath 5, Csáki 4, Hornyák 4, Kazai 4, Juhász 3, Slakta 3, Dakos 2, Bognár 1 (1), Karalyos 1, Szabó, Varsányi. Vezetőedző: Köstner Vilmos.

FKC: Szikora, Cziráky, Dancs (kapusok), Tilinger 6 (2), A. Amorim 5, Vincze 5, Trishchuk 4 (1), Horváth 3, Vashchuk 2, Azari 1, Zsigmond 1, Bízik, Lelkes, Turcsányi. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 3/4 (Varsányi hagyta ki); 3/4 (Tilinger hagyta ki)
Kiállítások: 6 perc; 8 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-2, 10. perc: 8-4, 15. perc: 11-8, 20. perc: 13-8, 25. perc: 15-11; 35. perc: 22-14, 40. perc: 24-18, 45. perc: 29-19, 50. perc: 33-23, 55. perc: 36-26.

A mérkőzésről…

- Már a bemelegítés elején „hátrányba“ került az FKC: egy teljesen ártatlan helyzetben aláfordult a kezdő-kapus Trimmel Brigitta bokája. Brigi helyét így az ifjúsági korú Dancs Nóra foglalta el a csapatban.
- Mintegy 40 másodpec elteltével 2-0-as vezetésre tett szert a DVSC, és 2-1 után a mérkőzés során többször nem is tudtak egy gólra feljönni a vendégek – az első félidőben három-négy alkalommal megvolt ugyan a lehetőségük a felzárkózásra, de azokban a helyzetekben hetest rontottak, ziccert hibáztak vagy eladták a labdát.
- A második félidőben 20-14 után előbb a hazaiak, majd az Alcoa, aztán újra a Debrecen lőtt sorozatban négy-négy gólt, és a 45. percre már állandósult a DVSC nyolc-tízgólos előnye.
- Sajnálatos módon, az egyébként nemhogy durvának, de a kialakult különbség miatt még igazán keménynek sem mondható találkozón előbb a hazaiak irányítója, Bogdanovics Annamária szenvedett bokasérülést, majd öt másodperccel a meccs vége előtt az FKC kapusa, Szikora Melinda szintén a bokáján sérült meg – így végül mínusz 11 góllal és mínusz két kapussal zártuk a nagy reményekkel induló hajdúsági túrát…