Rekordvereség a Köfémben 2010.10.30.

Hazai környezetben példátlan verésbe szaladt bele az Alcoa FKC RightPhone a bajnokság 8. fordulójában. A Székesfehérváron több mint négy éve nyeretlen FTC – a hazaiak egymást alulmúló kulcsjátékosainak hathatós közreműködésével – 34-17-re vágott vissza a Köfém Sportcsarnokban sorozatban elszenvedett négy vereségért.

NBI, 8. forduló:
Alcoa FKC RightPhone – FTC-Jógazdabank 17-34 (10-17)
Köfém Sportcsarnok, 1100 néző
Vezette: Andorka, Hucker

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Trishchuk 7 (1), A. Amorim 3, Horváth 3, Vashchuk 2, Tilinger 1, Vincze 1, Azari, Bízik, Lelkes, Turcsányi, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

FTC: Abramovich, Pastrovics (kapusok), Tomori 10 (3), Szamoránsky P. 6, Kovacsicz 5, Szarka 4, Szamoránsky A. 3, Szucsánszki 3, Németh Cs. 2, Szádvári 1, Balogh, Bari Nagy, Dajka, Deáki, Trufán. Vezetőedző: Elek Gábor.

Hétméteresek: 1/1; 3/4 (Szucsánszki hagyta ki)
Kiállítások: 4 perc; 2 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 0-3, 10. perc: 3-8, 15. perc: 4-11, 20. perc: 6-12, 25. perc: 8-15; 35. perc: 10-21, 40. perc: 11-25, 45. perc: 14-27, 50. perc: 17-30, 55. perc: 17-32.

A mérkőzésről…

- Az elmúlt három szezonban négyszer járt Székesfehérváron az FTC, és a mind a négy alkalommal vereséggel távozott. A Köfém Sportcsarnokban az utolsó Fradi-győzelem 2006. szeptemberében született.
- Szikora Melinda első három védése rendre a vendégekhez pattant vissza, akik mindháromszor ki is használták a második lehetőséget. Az FKC Olha Vashchuk révén a 6. percben, 0-3-nál szerezte az első gólját.
- A hazaiak nemcsak az első félidőt kezdték rosszul… A szünet után katasztrófális első és utolsó tízpercet láthatott a teltházas csarnok fehérvári része. A második játékrész 1-8-cal (öt kapott gól után, a 7. percben lőttük az elsőt) indult, és 0-5-tel zárult, azaz Kristina Trishchuk 50. percben szerzett találata volt az Alcoa utolsó gólja.