MK: Győztes kupaszerda 2010.11.03.

Ebben a szezonban a Magyar Kupa első olyan párharcára került sor Veszprémben, melyen két NBI-es együttes mérkőzött egymással. A meccsre készülés jegyében a Veszprém Barabás KC teljes csapata pénteken a helyszínen tekintette meg az Alcoa FKC RightPhone mélyrepülését az FTC ellen, azonban szerdán teljesen más ellenféllel találták magukat szemben Gyurka János tanítványai…

Az első néhány perc váltott vezetése után folyamatosan növelte előnyét a vendég Alcoa FKC RightPhone a Veszprém Barabás KC elleni MK-mérkőzésen. Az első játékrész derekán öt góllal húztak el Mihály Attila lányai, és a szünetre 16-13-as vezetéssel térhettek a fehérváriak – azonban örömük nem lehetett felhőtlen: Ana Amorim nem sokkal pályára lépése után ütést kapott az arcára, és valószínűleg orrcsont-törést szenvedett. A pontos diagnózist az alapos orvosi vizsgálat után állapítják meg.

A második félidőben Ana kiválása ellenére is még egyértelműbbé vált az Alcoa fölénye, és mintegy negyedóra elteltével tízgólosra nőtt a különbség a két csapat között – ezt követően már nem fenyegette veszély a fehérváriak továbbjutását.

Az FKC kapuját ezúttal Szikora Melinda védte (több mint 40%-os hatékonysággal); Trimmel Brigitta négy büntetőre állt be, melyek közül kettőt hárított is! Tilinger Tamara és Azari Fruzsina egyéni szezoncsúcsot ért el tizenkét, illetve hat góllal.

Magyar Kupa, 16 közé jutásért:
Veszprém Barabás KC – Alcoa FKC RightPhone 26-30 (13-16)
Veszprém, 350 néző
Vezette: Hargitai, Markó

Veszprém: Király, Hoffmann (kapusok), Ábrahám 6, Jenőfi 5, Mehlmann 4, Farkas 2, Földes 2 (1), Gerstmár 2, Koroknai 2 (2), Emberovics 1, Sterbik 1, Veszeli 1, Koszorús. Vezetőedző: Gyurka János.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 12 (4), Azari 6, Trishchuk 3, Vashchuk 3, Vincze 3, Horváth 2, Zsigmond 1, A. Amorim, Bízik, Turcsányi. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 3/5 (Földes és Ábrahám hagyott ki egyet-egyet); 4/5 (Trishchuk hagyta ki)
Kiállítások: 4 perc; 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 3-4, 15. perc: 6-10, 20. perc: 9-12, 25. perc: 11-13; 35. perc: 14-19, 40. perc: 16-22, 45. perc: 17-24, 50. perc: 18-28, 55. perc: 21-29.