A hét hírei 2010.12.06.

Rövidhírek: A hét fotója. Edzőmeccsen győzelem az Érd ellen. Kedden megkezdődött az Európa-bajnokság Vincze Meli és Olha Vashchuk részvételével; HUN-SLO 28-19, HUN-FRA 21-18, HUN-NOR 13-34, HUN-UKR 26-25. U14-es régióbajnokság. Turcsi és Vivi öt-öt gólja az NBI/B-ben.

A hét fotója:

Flying high – Vincze Meli és Bódi Bernadett az EB előtti tatai edzőtáborozáson. (Fotó: Fehér Viktor)

December 12. (vasárnap):

EB: Vasárnap már középdöntő-mérkőzésen találkozott egymással Vincze Melinda és Olha Vashchuk. Az egygólos magyar győzelemmel végződött találkozón Meli egy, Olha két gólt szerzett. Középdöntő, 1. forduló:

December 10. (péntek):

EB: Nézzük pozitívan! Néhány gondolat a 13-34-hez…
- Ha egy góllal kapunk ki, akkor is ugyanennyi esélyünk maradt volna az elődöntőhöz, és akkor is két pontot veszítettünk volna el.
- Ráadásul az elődöntőre tényleg maradt esélyünk: ha Svédország, Ukrajna vagy Hollandia – azaz a legyőzendő középdöntőbeli ellenfeleink – közül jönne bárki a Telenor Kupára (ahogy egy hete Ukrajna meg is tette), fanyalognánk, hogy miért nem a világ élmezőnyébe tartozó válogatottak ellen készül a csapatunk…
- A tavalyi Világkupán is ilyen súlyos vereségbe futottunk bele a norvégok ellen, a következő meccsen mégis legyőztük a pár hónappal később világbajnoki ezüstöt nyerő franciákat.
- Szintén tavalyi VK: A románokat az oroszok alázták meg hasonló mértékben a csoportkörben, amit aztán már senki sem emlegetett fel Neaguéknak a torna megnyerése után.
- Az 1954-es foci VB csoportkörébe 8-3-ra vertük a németeket – de ez mit sem számított a döntőben, ahol 3-2-re alulmaradtunk. A norvégokkal ezen a világbajnokságon még összefuthatunk/összefuthatnánk egyszer!

EB: Klubunk két játékosa ezúttal az előző mérkőzésekkel ellentétes napot zárt: Meli (harminc percet játszott, és egy gólt lőtt) a magyar válogatottal súlyos vereséget szenvedett, így két pontot viszünk magunkkal a középdöntőbe; Olha újabb gólerős játékával – ezúttal négy akciógólt szerzett – első győzelméhez, és egyből továbbjutáshoz segítette Ukrajnát.  Csoportkör, 2. forduló:

December 8. (szerda):

EB: A magyar válogatott újabb győzelmének örülhettünk – ezúttal a VB-ezüstérmes franciákat győzték le Vincze Meliék. A csapatunk balszélsője ezúttal is a hajrában jutott szóhoz. A második meccsén is vereséget szenvedő Ukrajna legeredményesebb játékosa Olha volt hat góllal. Csoportkör, 2. forduló:
C-csoport: SWE-UKR 33-25, GER-NED 30-27
D-csoport: HUN-FRA 21-18, NOR- SLO 32-16

December 7. (kedd):

EB: Klubunk mindkét EB-résztvevő játékosa szerephez jutott az első játéknapon: Vincze Meli bár mindössze alig több mint két percet töltött pályán, győztes csapatnak volt tagja; Olha Vashchuk 25 perc alatt két gólt szerzett, de Ukrajna meglepően sima vereséget szenvedett Hollandiától. Csoportkör, 1. forduló:
A-csoport: ROU-ESP 30-26, DEN-SRB 25-20
B-csoport: MNE-RUS 24-22, CRO-ISL 35-25
C-csoport: SWE-GER 27-25, NED-UKR 25-13
D-csoport: HUN-SLO 28-19, NOR-FRA 33-22

Turcsi: Látogassátok meg Turcsányi Krisztina új szurkolói honlapját!
(A honlap szerkesztője: Kiss Zsolt)

December 6. (hétfő):

Régióbajnokság: Vasárnap Móron a 2. játéknappal (3-4. forduló) folytatódott az U14-es Fehérvári Utánpótlás Régióbajnokság:
Csákvár – Várpalota 18-12 (7-5)

NBI/B: A 12. fordulóban a kilencedik győzelmét szerezte a Turcsányi Krisztinát és Zsigmond Vivient csapatában tudó Gyöngyös – ezúttal mindkét játékosunk öt gólt lőtt:
Gyöngyösi FKK – Gyulai SE 37-25