A hét hírei 2010.12.16.

Rövidhírek: Norvégia sorozatban negyedszer Európa-bajnok; a hét magyar eredményei: NED-HUN 27-19, HUN-SWE 19-24. Vasárnap a Köfémben folytatódik a régióbajnokság. Kuhi és Vivi a magyar juniorválogatottal Romániában szerepel.

A hét fotója:

Lillehammer: karácsonyi hangulat az EB-középdöntők norvégiai helyszínén.

December 19. (vasárnap):

EB: Norvégia a svédeket legyőzve sorozatban negyedszer nyert EB-aranyat.

Legjobb védő: Johanna Wiberg (SWE)
Legértékesebb játékos (MVP): Linnea Torstenson (SWE)
Gólkirálynő: Cristina Neagu (ROU)

December 18. (szombat):

Junior: A magyar juniorválogatott második meccsén két góllal maradt alul a házigazda HCM Baia Mare (Nagybánya) felnőtt csapatával szemben. Ezúttal lényegesen nagyobb szerephez jutott Zsigmond Vivien és Kuhinkó Vivien: ötven, illetve negyven percet játszottak; Vivi egy, Kuhi négy gólt szerzett. A meccs legjobbjának magyar oldalon Kuhi bizonyult!

EB: Az Európa-bajnokság utolsó előtti napján eldőlt, hogy Franciaország szerezte meg az ötödik helyet, illetve Norvégia és Svédország játssza a vasárnapi döntőt. Mindez azt is jelenti, hogy mindhárom mai meccsen Magyarország középdöntőbeli ellenfelei nyertek.
5-6. helyért: FRA-MNE 23-19
Elődöntők: SWE-ROU 25-23, NOR-DEN 29-19

December 17. (péntek):

Junior: A magyar juniorválogatott – Kuhinkó Viviennel és Zsigmond Viviennel a soraiban – a nagybányai torna első napján vereséget szenvedett az FTC-Jógazdabank felnőtt csapatától. Vivi mintegy félórányi játék latt egy gólt szerzett, Kuhi első meccsén címeres mezben tízpercet tölthetett a pályán.
Magyar juniorválogatott – FTC-Jógazdabank 26-34 (13-19)

Edzőmeccs: Siófok KC – Alcoa FKC RightPhone 32-26 (15-15)

December 16. (csütörtök):

EB: Középdöntő, I. csoport, 3. forduló:
RUS-ROU 35-20, CRO-ESP 23-22, MNE-DEN 30-29

December 15. (szerda):

EB: A magyar válogatott a svédek elleni vereségével a középdöntő-csoport ötödik helyén végzett. Meli ma nem lépett pályára. Olha harmincpercnyi játék alatt nem szerzett gólt a franciák ellen.
Középdöntő, 3. forduló:
I. csoport: FRA-UKR 31-19, SWE-HUN 24-19, NOR-NED 35-13

December 14. (kedd):

Edzőmeccs: ÉTV-Érdi VSE – Alcoa FKC RightPhone 30-20 (17-9)

EB: Vincze Melinda és Olha Vashchuk is súlyos vereség részese volt; míg Meli a második félidőt végigjátszva sem jutott kapura lövéshez, Olha 45 percet volt pályán, és két gólt szerzett.

DEN-RUS 26-20

NBI/B: Az őszi szezon utolsó meccsét is megnyerte a Gyöngyösi Főiskolai KK, így a féltávnál a tabella második helyén állnak a fehérvári játékosokkal is felálló heves megyeiek. A Gyöngyös a hétvégén a még nyeretlen Tápiószele otthonában nyert fölényesen, Turcsányi Kriszta 4, Zsigmond Vivi 3 góllal vette ki részét a győzelemből.
Euro-Novex Tápiószele SE – Gyöngyösi Főiskolai KK 23-37 (11-13)

Régióbajnokság: Az 1996-os korcsoport 3. játéknapjára (5-6. forduló) kerül sor vasárnap a Köfém Sprtcsarnokban:
11:00 Mór – Dég
11:50 Aba – Mór
12:40 Dég – Cece NIKK
13:30 Bakonycsernye – Várpalota
14:20 Alcoa FKC – Aba
15:10 Cece NIKK – Várpalota
16:00 Martonvásár – Bakonycsernye
16:50 Gárdony – Alcoa FKC