Győztes évzárás gyönyörű környezetben 2010.12.28.

Az Alcoa FKC RightPhone harmadszor lépett pályára a Veszprém Arénában, és ahogy a korábbi két alkalommal, ezúttal is győztesként térhetett haza Székesfehérvárra. A bajnokság utolsó őszi fordulójában végig vezetve, de izgalmas végjátékban szerezte meg a két pontot Mihály Attila együttese a Veszprém Barabás KC-val szemben. Kristina Trishchuk 15 gólt szerzett!

Vincze Melinda góljával kezdődött a mérkőzés, és a későbbiek során sem jutottak előnyhöz a hazaiak. Az FKC viszont hiába vezetett többször is öt góllal, az 55. percben 25-25-nél egyenlített a Veszprém, majd 27-25-ös vendégvezetés után újra ledolgozták a hátrányukat.

Az utolsó három perc nem mindennapi izgalmakat hozott: 27-27 után megint két góllal elhúztak Trishchukék, és hetven másodperccel a lefújás előtt náluk volt a labda. A támadást azonban gól helyett két kapufával zárták, az ellentámadásból a Veszprém lőtt gólt. A játékvezetők már a középkezdésnél passzívat jeleztek, melynek következtében a fehérváriak gyorsan elveszítették a labdát. A hátralévő tíz másodpercben Gyurka János tanítványai már csak időntúli szabaddobásig jutottak, melyet Mehlamann Ibolya a sorfalba lőtt…

Az Alcoa így hat győzelemmel és öt vereséggel várja a „tavaszi“ folytatást.

NBI, 11. forduló:
Veszprém Barabás KC – Alcoa FKC RightPhone 28-29 (12-15)
Veszprém, 1000 néző
Vezette: Pech, Vágvölgyi

Veszprém: Hoffmann, Lengyel (kapusok), Ábrahám 8 (1), Mehlmann 7, Földes V. 4, Gerstmár 2, Jenőfi 2, Veszeli 2, Emberovics 1, Farkas 1, Földes K. 1, Koroknai. Vezetőedző: Gyurka János.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Trishchuk 15 (3), Horváth 4, Azari 3, Vincze 2, A. Amorim 1 (1), Bízik 1, Rádl 1, Turcsányi 1, Vashchuk 1, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 1/2 (Mehlmann hagyta ki); 4/5 (Amorim hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 8 perc
Piros lap: Trishchuk

Az eredmény alakulása: 9. perc: 5-5, 15. perc: 5-9, 19. perc: 8-10, 21. perc: 8-13, 27. perc: 12-14; 41. perc: 16-21, 49. perc: 22-24, 54. perc: 25-25, 58. perc: 27-27.