MK: Vendégként jutottunk tovább hazai pályán 2011.01.04.

A jegyzőkönyv szerint az Újbuda TC fogadta az Alcoa FKC RightPhone-t a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, ám a mérkőzésre a két csapat megegyezésének értelmében a Köfém Sportcsarnokban került sor. A fehérváriak továbbjutása egy percig sem forgott veszélyben, és a 11 gólos Olha Vashchuk vezetésével hússzal nyerték a találkozót.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő:
Újbuda TC – Alcoa FKC RightPhone 19-39 (10-19)
Köfém Sportcsarnok, 400 néző
Vezette: Ács, Báder

Újbuda: Sipeki, Mozsár (kapusok), Németh N. 6 (2), Kosik 3, Tamás M. 3, Albert H. 2, Gerstmár Sz. 2 (2), Tápai A. 2, Huszár 1, Bodó, Gyebrovszki, Nagy Zs., Tömösváry, Várkonyi. Vezetőedző: Ökrös Csaba.

FKC: Trimmel, Szikora (kapusok), Vashchuk 11, A. Amorim 8 (1), Trishchuk 6, Turcsányi 4, Azari 3, Rádl 3, Horváth 2, Lelkes 2, Bízik, Kuhinkó, Zsigmond V. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 4/7 (Gerstmár kettőt, Németh egyet hagyott ki); 1/3 (Trishchuk és Amorim hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 2 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 10. perc: 2-5, 15. perc: 4-7, 20. perc: 6-12, 25. perc: 8-16; 35. perc: 12-21, 40. perc: 12-22, 45. perc: 13-26, 50. perc: 16-29, 55. perc: 18-35.

A mérkőzésről…

- Október 9-én bajnokin találkozott a két csapat Székesfehérváron: azt a meccset is az Ács/Báder páros vezette, és akkor is  39 gólt dobott az FKC. Viszont azon a mérkőzésen még játszott fehérvári oldalon Tilinger Tamara, az Újbudában pedig Bagócsi Barbara.
- A keddi MK-meccsen nem játszott Vincze Melinda, akinek hétfőn még hőemelkedése volt, és bár helyet foglalt a kispadon, Mihály Attila nem kockáztatta a játékát.
- Az Alcoa 2-0-lal kezdett, de a fővárosiak egyenlítettek (ekkor álltak utoljára egálra a csapatok), majd Kristina Trishchuk három és Horváth Betti egy góljával már a 11. percben 6-2-re elhúztak Mihály Attila tanítványai. Tízgólosra a 34. percben hízott a különbség. A meccs utolsó ötpercét 6-1-re nyerte az FKC.
- Szikora Melinda három újbudai hétméterest is hárított!
- A találkozóhoz kapcsolódó jótékonysági akció talán az eddigi legsikeresebbnek bizonyult: a szurkolók és játékosok/vezetők jóvoltából rengeteg téli ruha és gyümölcs gyűlt össze a Vigyázó Kéz Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeknek, akik közül mintegy hatvanan a helyszínen tekintették meg a meccset. Minden adományozónak az ő nevükben is köszönjük az önzetlen segítséget!