Végre szerencsés a 13! 2011.01.16.

Az Alcoa FKC RightPhone a 2006/2007-es idény óta először nyert mérkőzést a bajnokság 13. fordulójában. A fehérváriak a Siófok KC csapatát hazai pályán győzték le 20-10-es első félidő után 33-24-re. A találkozót csak tíz percig tudták szorosan tartani a vendég Balaton-partiak, ezután az FKC egy 5-0-s sorozattal elhúzott, és tulajdonképpen már ekkor eldöntötte a két pont sorsát.

NBI, 13. forduló:
Alcoa FKC RightPhone – Siófok KC 33-24 (20-10)
Köfém Sportcsarnok, 900 néző
Vezette: Hargitai, Markó

FKC: Trimmel, Szikora, Cziráky (kapusok), Trishchuk 8, Amorim 7 (1), Vincze 7, Vashchuk 3, Azari 2, Horváth 2, Bízik 1, Kuhinkó 1, Lelkes 1, Rádl, Turcsányi, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

Siófok: Lajtos, Scholtz (kapusok), Kiss 5, Pinheiro 5 (1), Szepesi 5 (1), Anastacio 3, Szalai 3, Bloj 1, Hosszu 1, Kovács 1 (1), Hanczvikkel, Tóth Zs., Varga. Vezetőedző: Imre Vilmos.

Hétméteresek: 1/2 (Trishchuk hagyta ki); 3/5 (Szepesi és Pinheiro hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 6 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 6-4, 15. perc: 10-5, 20. perc: 14-8, 25. perc: 18-9; 35. perc: 21-11, 40. perc: 24-16, 45. perc: 27-17, 50. perc: 28-18, 55. perc: 29-22.

A meccsről…:

- A mérkőzés folyamán egyszer sem vezettek a vendégek; döntetlen is csak 1-1-nél és 3-3-nál volt az állás.
- A 11. percben, 6-5-ös vezetésüknél 5-0-s ötpercet produkáltak a fehérváriak, és ezt követően folyamatosan nőtt az előnyük a szünetig. 12-6 után minden siófoki gólra kettővel válaszolt az FKC – így alakult ki a 20-10-es félidei eredmény.
- A második játékrészben egy-két alkalommal hét gólra megközelítették ellenfelüket a vendégek, míg a hazaiak többször visszaállították a tízgólos különbséget, de jelentősen nem változott a távolság a két csapat között.
- Érdekesség, hogy az őszi, Siófokon lejátszott mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is 24-16-ra vezettek Mihály Attila tanítványai negyven perc elteltével.
- Lényeges különbség volt az idegenlégiósok teljesítménye között: a Trishchuk-Amorim-Vashchuk hármas 18 gólt lőtt, míg az Anastacio-Pinheiro-Bloj átlövő trió kilencszer volt eredményes.