Negyedóráig cibáltuk az oroszlán bajszát 2011.01.20.

Ahogy szeptemberben, úgy ezúttal is negyedórán keresztül tudott az Alcoa FKC RightPhone lépést tartani a Győri Audi ETO-val. 8-5-ös állásnál a fehérváriak sorozatban négy gólt szereztek, de a vezetés nem tartott sokáig: az ETO öt találattal válszolt, majd előnyét a szünetig hétgólosra növelte. A második játékrészben 30-24-re zárkózott fel az FKC, de végül 37-26-os vereséggel távozott Győrből.

NBI, 14. forduló:
Győri Audi ETO – Alcoa FKC RightPhone 37-26 (18-11)
Győr, 1300 néző
Vezette: Herceg, Widemann

Győr: Lunde-Haraldsen, Pálinger (kapusok), Görbicz 9 (5), Vérten 9, Mayer 4, Orbán 3, Schatzl 3, E. Amorim 2, Gros 2, Mravikova 2, Bradeanu 1, Kovacsics 1, Planéta 1, Hornyák, Spiridon, Szölösi. Vezetőedző: Konkoly Csaba.

FKC: Szikora, Trimmel, Cziráky (kapusok), Vashchuk 7 (3), Trishchuk 5, Azari 3, Vincze 3, A. Amorim 2, Rádl 2, Bízik 1, Gazdag 1, Horváth 1, Turcsányi 1, Kuhinkó, Lelkes, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 5/6 (Gros hagyta ki); 3/6 (Trishchuk, Amorim és Zsigmond hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 10 perc; 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-3, 10. perc: 7-5, 15. perc: 8-9, 20. perc: 8-11, 25. perc: 11-9; 35. perc: 19-12, 40. perc: 24-16, 45. perc: 27-19, 50. perc: 30-23, 55. perc: 34-25.