Tűzpárbaj meleg helyzetekkel 2011.01.24.

Az újonc UKSE Szekszárd ellen a papírforma sima Alcoa FKC RightPhone győzelmet sejtetett, de nem úgy a meccs közvetlen előjelei és alakulása. Trimmel Brigitta vasárnap délután belázasodott, Olha Vashchuk a bemelegítés előtt rosszul lett, a mentő vitte el; majd a korai ötgólos fehérvári vezetésből a 37. percben kétgólos szekszárdi lett… Ekkor azonban egy 11-1-es sorozattal az FKC megfordította és eldöntötte a gólgazdag mérkőzést.

NBI, 15. forduló:
Alcoa FKC RightPhone – UKSE Szekszárd 36-32 (18-17)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Ágnecz, Sipos

FKC: Szikora, Cziráky (kapusok), Vincze 12, Bízik 6, Trishchuk 6 (1), Rádl 5, Amorim 3 (1), Lelkes 2, Zsigmond V. 2 (1), Azari, Horváth, Kuhinkó. Vezetőedző: Mihály Attila.

Szekszárd: Mészáros, Kurucz (kapusok), Weigel 9 (3), Kopecz 5, Szekerczés 5 (2), Jenőfi 4, Gulya 3, Jankovics 2, Szabó 2, Fauszt 1, Hegyi 1. Vezetőedző: Kovács Jenő.

Hétméteresek: 3/5 (Trishchuk és Bízik hagyott ki egyet-egyet; 5/8 (Weigel kettőt, Szekerczés egyet hagyott ki)
Kiállítások: 8 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 7-4, 15. perc: 10-5, 20. perc: 13-10, 25. perc: 15-13; 35. perc: 20-21, 40. perc: 26-25, 45. perc: 30-26, 50. perc: 33-26, 55. perc: 35-29.

A meccsről…:

- Trimmel Brigitta vasárnap délután belázasodott, ezért nem került be a neve a jegyzőkönyvbe. Olha Vashchukét ugyan beírták, azonban a bemelegítés előtt rosszul lett, kórházba szállították, de szerencsére úgy tűnik, kedden már teljes értékű munkát végezhet.
- 4-4-ig egyik csapat sem tudott ellépni, de ekkor öt hazai gól – melyek közül négyet Vincze Melinda szerzett – következett egymás után (9-4). 10-8-ra felzárkózott a Szekszárd, majd a szünet előtt egyre csökkentette a hátrányát. A 35 gólos első félidő második negyedórájában tizenkét gólt kaptunk!
- A második félidő Zsigmond Vivi találatával kezdődött, de a hazaiak számára rosszul folytatódott: három vendéggól zsinórban (20-20), Ana Amorim bokasérülése, majd 22-24-nél és 23-25-nél kétgólos hátrányba került az FKC.
- A 38. perctől kezdődött a mérkőzés döntő szakasza: az ekkor pályára lépő Cziráky Fanni kapuját közel negyedóra alatt csak egyszer vették be a szekszárdiak, míg a hazaiak tizenegyszer voltak eredményesek (34-26)!
- A hajrában a vendégeknek is volt még egy 5-0-s sorozatuk (35-27-ről 35-32), de ekkor már nem forgott veszélyben az Alcoa győzelme, melyet az utolsó percben Bízik Boglárka hatodik gólja biztosított be (36-32).