Elfogytunk a rangadóra 2011.01.28.

Az elmúlt évek leggyengébb színvonalú Fejér megyei rangadóján a Dunaújvárosi REK végig vezetve hétgólos győzelmet aratott a sérülésektől és betegségektől megtizedelt Alcoa FKC RightPhone ellen. A fehérváriaknál Amorim sérülés, Trishchuk és Rádl megbetegedés miatt nem állhatott Mihály Attila rendelkezésére, valamint számos további játékos vírusos fertőzéstől legyengülve vállalta a játékot.

NBI, 16. forduló:
Dunaújváros-REK – Alcoa FKC RightPhone 29-22 (15-11)
Dunaújváros, 600 néző
Vezette: Andorka, Hucker

Győr: Víg, Győri (kapusok), Erdősi 6, Ferling 6 (2), Balogh 4, Jókai 4, Radulovics 3 (2), Sári 3, Takács D. 2, Nagy I. 1, Gáspár, Selmeci, Takács L., Velky. Vezetőedző: Kiss Szilárd.

FKC: Szikora, Trimmel, Cziráky (kapusok), Vashchuk 5 (1), Vincze 5, Horváth 4, Kuhinkó 3, Zsigmond 3, Azari 2, Gazdag, Németh N., Turcsányi. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 4/5 (Radulovics hagyta ki); 1/3 (Zsigmond és Vashchuk hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-1, 10. perc: 6-3, 15. perc: 9-5, 20. perc: 11-7, 25. perc: 13-11; 35. perc: 18-12, 40. perc: 21-14, 45. perc: 21-16, 50. perc: 23-18, 55. perc: 28-20.

A mérkőzésről…

- A két csapat őszi mérkőzéséhez hasonlóan 3-0-s dunaújvárosi vezetéssel kezdődött a találkozó, de míg október elején az FKC fordítani tudott, ezúttal rajt-cél vereséget szenvedett.
- Az első félidő derekán egymás után négy hazai gól esett (11-5), majd öt fehérvári találatra csak egy válasz érkezett (12-10). A 17. és a 29. perc között a Szikora Melindát váltó Trimmel Brigitta mindössze két gólt kapott. A játékrész utolsó két gólját – Olha Vashchuk kiállítását kihasznáva – a Dunaújváros szerezte (15-11).
- A szünet után szintén 3-0-val indult a félidő (18-11), és a hat-hétgólos különbség tízpercen keresztül állandósult. Ekkor Horváth Betti egy és Kuhinkó Vivien két góljának, illetve Cziráky Fanni bravúrjainak köszönhetően visszakapaszkodott az Alcoa (21-17), de az utolsó tízperc újra a hazaiaké volt…