A végjátékok döntöttek a javunkra! 2011.02.06.

Az Alcoa FKC RightPhone harmadszor találkozott ebben a szezonban az Újbuda TC csapatával, és a korábbiaknál ugyan szorosabb mérkőzésen, de ezúttal is győzelmet aratott. Mindkét félidőnek a hajrájában kerültek fölénybe a vendég fehérváriak: a szünet előtt 5-0-s sorozattal szereztek 14-11-es félidei előnyt, majd a meccs utolsó hat percét 7-2-re nyerve állították be a 20-27-es végeredményt.

NBI, 17. forduló:
Újbuda TC – Alcoa FKC RightPhone 20-27 (11-14)
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, 300 néző
Vezette: Bujdosó, Tomecskó

Újbuda: Sipeki (kapus), Tömösváry 5 (1), Gerstmár 4, Nagy 3, Németh 2, Tamás 2, Tápai 2, Albert H. 1, Gyebrovszki 1, Kosik, Lévay. Vezetőedző: Ökrös Csaba.

FKC: Trimmel, Szikora (kapusok), Trishchuk 9 (1), Vincze 7, Azari 4, Vashchuk 3, Bízik 1, Horváth 1, Rádl 1, Zsigmond 1, Turcsányi. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 1/3 (Gerstmár és Németh hagyta ki); 1/1
Kiállítások: 10 perc; 12 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 4-6, 15. perc: 9-6, 20. perc: 9-7, 25. perc: 11-12; 35. perc: 13-16, 40. perc: 14-16, 45. perc: 16-18, 50. perc: 16-20, 55. perc: 18-22.

A mérkőzésről…

- Az első kilenc gólt felváltva szerezték a csapatok (4-5), majd Azari Fruzsina góljával kettőre nőtt az FKC előnye, de ezt követően öt Újbuda-gól következett (9-6). Az első félidő közepén a fehérváriak tízperc alatt mindössze egy gólt szereztek. A játékrész utolsó harmadát viszont 6-1-re nyerték Vincze Melindáék; a válogatott balszélső a szünet előtti 5-0-s sorozat során háromszor is eredményes volt (11-14).
- A második félidő első gólját szintén Meli lőtte, de ezután az FKC újabb kihagyása következett: tízperc alatt megint csak egy lőtt gól, ugyanakkor négy kapott (15-16). Az 50. percre állt vissza újra négygólos előny (16-20) – ebben a szakaszban Kristina Trishchuk járt élen a góllövésben (az orosz átlövő kilenc góljából hetet szerzett a második félidőben!).
- A hajrára 18-20-szal fordultak a csapatok, és ahogy az első játékrészben, ezúttal is az Alcoaé volt a végjáték, 7-2-re nyerték a szakaszt és 27-20-ra a mérkőzést!