Győzelem az ezüstérmes ellen! 2011.02.20.

Az első negyedórában folyamatosan, de ezt követően egyszer sem vezetett a bajnoki ezüstérmes DVSC-Korvex az Alcoa FKC RightPhone otthonában. A tizenkétgólos Olha Vashchuk vezetésével a fehérváriak 20-16-os félidő után 34-30-ra győzték le a Debrecent, és feljöttek a tabella ötödik helyére. Az FKC több mint két éve nyert utoljára a DVSC ellen.

NBI, 18. forduló:
Alcoa FKC RightPhone – DVSC-Korvex 34-30 (20-16)
Köfém Sportcsarnok, 900 néző
Vezette: Hargitai, Markó

FKC: Trimmel, Szikora (kapusok), Vashchuk 12 (2), Trishchuk 8 (1), Bízik 4, A. Amorim 3, Azari 3, Horváth 2, Vincze 2, Rádl. Vezetőedző: Mihály Attila.

DVSC: Triffa, Kiss (kapusok), Bogdanovics 9, Mörtel 9 (3), Csáki 3, Juhász 3, Kazai 2, Bognár 1, Dakos 1, Slakta 1, Szabó 1, Borbás, Hornyák, Sopronyi. Vezetőedző: Köstner Vilmos.

Hétméteresek: 3/5 (Trishchuk és Bízik hagyott ki egyet-egyet); 3/3
Kiállítások: 6 perc; 12 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-5, 10. perc: 5-7, 15. perc: 9-9, 20. perc: 13-11, 25. perc: 17-13; 35. perc: 21-18, 40. perc: 25-2, 45. perc: 27-24, 50. perc: 28-25, 55. perc: 32-27.

A mérkőzésről…

- A két csapat őszi összecsapásához hasonlóan ezúttal is 5-2-es debreceni vezetést mutatott az eredményjelző öt perc elteltével. Míg a cívisvárosban a Loki előnye folyamatosan tovább hízott, ezúttal gyökeres fordulatot tartogatott a mérkőzés.
- Negyedóra elteltével egymást követő három FKC-góllal 8-8-ra alakult az eredmény, majd Juhász Gabriella találatára Horváth Betti, Vincze Meli és Azari Fruzsi is válaszolt (11-9).
- A fehérváriak következő hármas sorozatával már 17-13-ra nőtt a hazai előny, és ez a különbség azért nem lett nagyobb a szünetig, mert Kristina Trishchuknak a dudaszó pillanatában esett góljánál úgy ítélt a bírópáros, hogy a labda a hangjelzés után haladt át a gólvonalon.
- A második játékrészben az Alcoa végig megőrizte a vezetést; a DVSC 25-23-nál és 26-24-nél tudott csak két gólra feljönni, míg a hazaiak többször is elhúztak öttel, sőt az 57. percben hatgólos is volt az FKC-előny (34-28)!
- Az idei bajnokságban először fordult elő a Debrecennel, hogy egy félidőben húsz gólt kapott.