Egy gólnyi, de micsoda különbség! 2011.03.06.

A több szempontból is rosszemlékű, októberi vereségért végsőkig kiélezett csatában vágott vissza az Alcoa FKC RightPhone a Syma Váci NKSE csapatának! A fehérváriak a 20-19-re megnyert első félidőt követően a másodikban szinte végig – de egyszer sem kettőnél több góllal – vezetve sorozatban második hazai meccsükön arattak fantasztikus küzdőszellemmel megérdemelt győzelmet felsőházi ellenféllel szemben.

NBI, 20. forduló:
Alcoa FKC RightPhone – Syma Váci NKSE 35-34 (20-19)
Köfém Sportcsarnok, 950 néző
Vezette: Pech, Vágvölgyi

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Trishchuk 12 (2), Vashchuk 6, Vincze 5, Azari 4, Bízik 4, Amorim 2, Kuhinkó 1, Rádl 1, Horváth. Vezetőedző: Mihály Attila.

Vác: Herr, Juhász (kapusok), Soós 7, Gróz 6 (6), Barján 4, Tápai 4, Baross 3, Temes 3, Vaszari 3, Kirsner 2, Fülöp 1, Klivinyi 1, Mészáros, Uhrakova. Vezetőedző: Németh András.

Hétméteresek: 2/2; 6/7 (Gróz hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc; 12 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 10. perc: 6-8, 15. perc: 9-12, 20. perc: 13-14, 25. perc: 16-17; 35. perc: 22-22, 40. perc: 26-25, 45. perc: 29-27, 50. perc: 31-30, 55. perc: 33-32.

A mérkőzésről…

Az őszi Syma Váci NKSE – Alcoa FKC RightPhone bajnokihoz hasonlóan a Pech-Vágvölgyi páros fújta ezt a meccset is. A szereposztás azonban annyit változott, hogy a váciak súlyos pénzügyi gondjai miatt elveszítették Tóth Tímeát és Borkowska Katalint, míg a fehérváriak épp a váci bajnokin megsérült Tilinger Tamarát kénytelenek nélkülözni az egész szezonban.
3-5-ös kezdés után sorozatban három hazai gól következett (6-5), majd a Vác lőtt ugyanennyit egymás után (6-8). Ezt követően csak a 19. percben, 13-13-nál tudtak újra egyenlíteni a hazaiak Kristina Trishchuk negyedik találaltával. Az újbóli FKC-vezetésre pedig egészen a 28. percig kellett várni (19-18). Az első félidő hajráját (utolsó ötpercét) 5-2-re nyerte az Alcoa.
A szünet után két váci gólt kettő fehérvári követett (22-21), 24-22-nél Rádl Tímea találatával először vezetett két góllal a hazai csapat! Több mint tízpercen keresztül felváltva szerezték góljaikat a felek (30-29-ig), majd a 48. percben egyenlített a Vác.
Kis különbséggel a vendég Fülöp Andrea és a hazai Kristina Trishchuk kapta meg harmadik kétperces bűntetését. Az FKC-t a legeredményesebb játékosának elvesztése sem törte meg, és nagyon izgalmas végjátékban megőrizte az előnyét: a végül győztesnek bizonyuló gólt az 59. percben Azari Fruzsina érte el (35-34), majd a fehérváriak kivédekezték az ellenfél támadását, de a játékvezetők elvették tőlük a labdát, sőt Olha Vashchukot piros lappal kiállították. A fennmaradó időben a vendégek csak egy időntúli szabaddobást tudtak kiharcolni, melyet Tápai Szabina végzett el, és a sorfalon erejét veszítő labdát Szikora Melinda biztosan fogta.
A Vác 2003. szeptember 19. óta nyeretlen Székesfehérváron!