„Az utolsó egy perc tetszett“ 2011.03.10.

Az Alcoa FKC RightPhone és Argentína válogatottjának edzői, játékosai alaposan megismerték egymást az előző napokban, különösen a keddi 3x25 perces edzőmeccsen. Az egymás stílusával és erősségeivel jól tisztában lévő két csapat mai összecsapása után – de a Hiemer-házban megtartott fogadás előtt :) – Mihály Attila, az FKC edzője értékelte röviden a látottakat.

Ha egy tétmeccs után lennénk, az eredménynek bizonyára örülnél… Ám volt-e a mai felkészülési meccsen bármi olyan csapatod játékában, amivel maradéktalanul elégedett lehettél?

„Az utolsó egy perc tetszett. Az volt a mérkőzés egyetlen olyan rövid periódusa, amikor a saját színvonalunkon játszottunk. A többi 59-et elég szomorú volt látni, és ez azért is probléma, mert az előző hazai meccseinken megmutattuk, hogy nagyon szépen is tudunk koncentrálni; nem tudom, mi volt az oka ennek elmaradásának. Bemutathattunk volna egy örömjátékot, ezzel megtisztelve elsősorban a nézőket és persze az ellenfelünket is. Sajnos az egész csapat nagyon dekoncentrált volt, nem volt vezéregyéniség a pályán, aki összefogja a csapatot támadásban és védekezésben. Eléggé bizonytalanok voltunk.

Fiatal kerettel jöttek hozzánk a dél-amerikaiak. Láttál közöttük olyan tehetséges játékost, aki később Európában is megállhatja helyét?

„Igen, mindenképpen. A balkezes átlövőnek [Luciana Mendoza – szerk.] egészen egyedi játékstílusa van, és kifejezetten ügyesnek tartom. Rajta kívül is voltak szép megoldásaik, szinte minden játékosuknak volt egy-két ügyes momentuma. Azt gondoltam előzetesen, hogy mi a csapategységünk miatt meggyőzőbb különbséggel tudunk nyerni, de sajnos pont ebben voltunk ma a leggyengébbek.“