Nyertünk vagy veszítettünk egy pontot? 2011.03.20.

Pontosan négy hónapja az ÉTV-Érdi VSE meglepetésre győzni tudott a Köfém Sportcsarnokban – a várt visszavágás egy hajszálon múlott. Az Alcoa FKC RightPhone 32-32-es döntetlent ért el Érden, és a nyert (vagy elveszített?) egy pont jelentőségét a Dunaújváros veszprémi vendégjátéka (vasárnap), illetve az utolsó forduló eredményei döntik majd el…

NBI, 21. forduló:
ÉTV-Érdi VSE – Alcoa FKC RightPhone 32-32 (15-16)
Érd, 400 néző
Vezette: Andorka, Hucker

Érd: Oguntoye, Janurik (kapusok), Tóth 13, Balog 4, Kisfaludy 4, Wolf 4, Pádár 3, Tamás 2, Kovács 1, László 1, Ferencz, Őri, Török. Vezetőedző: Szabó Edina.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Amorim 7, Horváth 7, Trishchuk 6 (3), Azari 4, Vashchuk 4, Vincze 4, Bízik, Lelkes, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 0/1 (Wolf hagyta ki); 3/3
Kiállítások: 4 perc; 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 5-5, 15. perc: 8-6, 20. perc: 10-9, 25. perc: 12-12; 35. perc: 19-19, 40. perc: 21-23, 45. perc: 23-25, 50. perc: 25-27, 55. perc: 30-29.

A mérkőzésről…

A két csapat őszi mérkőzéséhez képest Tóth Tímeával erősödött az Érd, míg az FKC-ból akkor sérülés miatt hiányzók közül Ana Amorim ezúttal Mihály Attila rendelkezésére állt.
Az első negyedórában egyszer sem vezettek a fehérváriak, sőt 8-5-re is elhúztak a hazaiak; de ekkor egy 3-0-s sorozattal egyenlíteni tudott az Alcoa (8-8). 8-6-nál Wolf Alexandra hetesét Szikora Melinda hárította. A mérkőzésnek ebben a szakaszában a vendégek technikai hibák sorát követték el, de Kacu védései meccsben tartották az FKC-t.
A félidő második felében megváltozott a játék képe: 10-10-nél Olha Vashchuk lövésével csapata átvette a vezetést (10-11), Ana Amorim találatával pedig kettőre nőtt a különbség (12-14). A hajrá ötperce összesen kilenc gólt hozott, melyekből ötöt szerzett az FKC (15-16).
A szünet után két érdi góllal indult újra a játék (17-16), majd 19-20-nál újból visszaállt a félidei különbség. A játékrész közepén percekig állandósult a két-háromgólos vendégelőny, azonban a 47. és 54. perc közötti időszakot 7-2-re nyerték a hazaiak (30-28).
Ekkor Mihály Attila időt kért, és a rövid eligazítás után két gyors góllal egyenlített a Fehérvár (30-30), sőt az érdi válaszra újabb kettővel kontrázott az FKC (31-32), és egygólos előnnyel kezdhette az utolsó másfélpercet. A hazaiak hosszú lefolyású támadása végén Kisfaludy Anett juttatta a labdát Trimmel Brigitta kapujába. A hátralévő 50 másodpercben aztán már nem esett gól…
Az FKC utoljára 13 hónappal ezelőtt (2010. február 20-án) játszott döntetlent tétmérkőzésen: akkor Dunaújvárosban született 36-36-os végeredmény.