MK: Dicséretes helytállás 2011.04.03.

Nehéz helyzetet kellett megoldania Mihály Attilának és csapatának az MK elődöntőjében: egyrészt megkísérelni a bravúrt, illetve minél jobban partiban maradni a Győri Audi ETO ellen; másrészt az erőket úgy beosztani, hogy másnapra is minél több maradjon. Az Alcoa FKC RightPhone minden dícséretet megérdemelve tett eleget ennek a kettős célnak. Bár vereséget szenvedtek, a meccs nagyrészében méltó ellenfelei voltak a házigazdáknak.

Duna Takarék Magyar Kupa elődöntő:
Alcoa FKC RightPhone – Győri Audi ETO 26-35 (14-18)
Győr, 1200 néző
Vezette: Pech, Vágvölgyi

FKC: Trimmel, Szikora (kapusok), Trishchuk 8 (3), Zsigmond 5 (1), Azari 2, Horváth 2, Kuhinkó 2, Vincze 2, A. Amorim 1, Bízik 1, Rádl 1, Turcsányi 1, Vashchuk 1, Lelkes, Vezetőedző: Mihály Attila.

Győr: Lunde, Pálinger (kapusok), Görbicz 10 (5), Gros 6, Mravikova 4, Bradeanu 3, Spiridon 3, Kovacsics 2, Mayer 2, Vérten 2, Kurucz 1, Orbán 1, Szölösi 1, Hornyák. Vezetőedző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 4/5 (Vashchuk hagyta ki); 5/6 (Görbicz hagyta ki)
Kiállítások: 2 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 4-5, 15. perc: 6-8, 20. perc: 8-12, 25. perc: 10-14; 35. perc: 15-22, 40. perc: 16-25, 45. perc: 18-29, 50. perc: 22-32, 55. perc: 23-32.

A mérkőzésről…

- 2-0-ra és 3-2-re még a pályaválasztóként jelölt vendégek vezettek, de ezt követően 8-4-re az ETO húzott el. A 13. és a 19. perc közötti hat percet az ekkor még az első sorával felálló FKC 4-1-re nyerte, és felzárkózott egy gólra (8-9).A győriek ezt követően rögtön újra négyre duzzasztották a különbséget (8-12), és ezt az előnyüket meg is tartották a szünetig.
- Mihály Attila már az első félidő közepétől elkezdte forgatni a csapat, és sikerült is megtalálnia azt a mértéket, mellyel meccsben tartotta lelkesen küzdő csapatát, de a másnapi mérkőzést is szem előtt tartva racionalizálta a kulcsjátékosainak terhelését.
- Az elődöntő egyetlen periódusa a második játékrész első negyedórája volt, amikor alárendelt szerepben kézilabdáztak a fehérváriak. A szünet utáni tízpercet 7-2-re, a negyedórát 11-4-re nyerte a 26 kupamérkőzés óta veretlen Győr (18-29).
- A meccs utolsó 15 percében – immár egy-egy kivételtől eltekintve a fiataljaival felálló – FKC tartotta a különbséget, sőt faragni is tudott rajta. Volt olyan periódus, amikor Trimmel Brigi hálója hat percig érintetlen maradt. A második félidőben Zsigmond Vivien játéka külön említést érdemel: a juniorválogatott átlövő ötször vette be Pálinger Katalin kapuját!

A másik elődöntőn:
DVSC-Korvex - Syma-Váci NKSE 28-28 (17-12)
Hétméteresekkel a DVSC jutott a döntőbe; a Vác 13:45-kor az Alcoa FKC RightPhone ellen mérkőzik a bronzéremért.