Négygólnyi maradt a jelentős előnyből 2011.04.16.

A rájátszás második fordulójában második győzelmét aratta az Alcoa FKC RightPhone. A fehérváriak ezúttal a Dunaújvárosi REK csapatát fogadták, és kilencgólos félidei vezetés után tulajdonképpen izgalmaktól mentes mérkőzésen nyerték meg 33-29-re a Fejér megyei rangadót.

NBI, rájátszás az 5-8. helyért, 2. forduló:
Alcoa FKC RightPhone – Dunaújvárosi REK 33-29 (19-10)
Köfém Sportcsarnok, 900 néző
Vezette: Bóna, Miskei

FKC: Szikora, Trimmel, Cziráky (kapusok), Trishchuk 10 (3), Azari 6, Horváth 5, Vashchuk 3 (1), Vincze 3, A. Amorim 2, Rádl 2, Kuhinkó 1, Bízik 1, Gazdag, Lelkes,  Turcsányi, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

Győr: Víg, Pisák (kapusok), Balogh 8 (6), Ferling 7 (1), Takács D. 3, Erdősi 2, Nagy 2, Sári 2, Takács F. 2, Takács L. 2, Velky 1, Gáspár, Gera. Vezetőedző: Kiss Szilárd.

Hétméteresek: 4/5 (Trishchuk hagyta ki); 7/7
Kiállítások: 6 perc; 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 5-3, 15. perc: 9-5, 20. perc: 12-7, 25. perc: 14-8; 35. perc: 21-13, 40. perc: 23-14, 45. perc: 26-19, 50. perc: 31-24, 55. perc: 33-26.

A mérkőzésről…

A bemelegítés során egy labda eltalálta az eredményjelzőt irányító laptopot, melynek következtében elsötétült a kijelző…
Balogh Bea hetesével a vendégek lőtték az első gólt, melyre három hazai válasz érkezett (3-1), és ezt a kétgólos előnyét őrizte az FKC a 15. percig. Ekkor hat perc alatt 13-7-re lépett meg Mihály Attila együttese, majd a félidő hajráját 5-1-re nyerve a félidőt jelentős vezetéssel zárta (19-10).
Közvetlenül a szünet után már tízzel ment az FKC (20-10 és 21-11), és a játékrész nagyrészében (az 54. percig) alig változott a különbség (33-24); viszont az utolsó öt gólt az Újváros lőtte, így végül négygólosra olvadt az FKC előnye.