A hét hírei 2011.08.01.

Rövidhírek: A hét fotója. Négy felkészülési meccs ezen a héten: kedden Veszprém, csütörtökön kétszer Győr, pénteken HK Britterm Veselí. Utóbbiról fotógaléria. Jaqueline Norvégiában folytatja. A serdülők edzőmeccsei. A junior EB eredményei.

A hét fotója:

Keep smiling! – Virág és Zita (Kicsi kislánya) a múlt szerdai szurkolói ankéton. (fotó: Fehér Viktor)

Augusztus 7. (vasárnap):

Junior EB: A dánok elleni vereség és a horvátok Lengyelország elleni győzelme azt jelenti, hogy juniorválogatottunk nem jutott a negyeddöntőbe… A csoportkör 3. fordulójának eredményei:
A-csoport: ESP-RUS 24-20, SLO-ROU 22-17; tovább jutott: ROU és ESP
B-csoport: AUT-UKR 29-24, NED-NOR 31-25; tj: NED és AUT
C-csoport: DEN-HUN 31-22, CRO-POL 28-20; tj: DEN és CRO
D-csoport: FRA-GER 26-13, SRB-SWE 27-26; tj: SRB és SWE

Augusztus 6. (szombat):

Fotó: Jiří Zaňát fotógalériája a pénteki HK Britterm Veselí nad Moravou – Alcoa FKC meccsről:

Serdülők: Ezen a héten két edzőmérkőzést játszott Németh Gábor csapata. Serdülőink (1996-os korosztály) szerdán Érden a házigazda ellen nyertek 3x25 perces meccsen 45-34-re. Csütörtökön (szintén idegenben) a Dunaújvárosnál négy góllal bizonyultak jobbnak fiataljaink.

Augusztus 5. (péntek):

Junior EB: Döntetlen a horvátokkal a második meccsen – Kuhi egy gólt szerzett. A csoportkör 1. fordulójának eredményei:
A-csoport: RUS-SLO 34-22, ROU-ESP 25-19
B-csoport: AUT-NOR 26-21, NED-UKR 34-24
C-csoport: DEN-POL 28-26, HUN-CRO 28-28
D-csoport: SRB-FRA 33-31, SWE-GER 27-25

Augusztus 4. (csütörtök):

Junior EB: Győzelemmel kezdett a magyar válogatott! A csoportkör 1. fordulójának eredményei:
A-csoport: ROU-RUS 26-25, ESP-SLO 23-17
B-csoport: NOR-UKR 25-13, NED-AUT 35-27
C-csoport: DEN-CRO 33-22, HUN-POL 31-27
D-csoport: SWE-FRA 27-26, GER-SRB 21-16.

Augusztus 3. (szerda):

Edzőmérkőzések: Kristina Trishchuk és Sandra Nikcevic nem vesz részt a csapatunk két napos túráján (csütörtök-péntek), melynek keretében három mérkőzést játszunk. Kristina bokája a Veszprém elleni meccsen sérült meg, ezért egy hétig pihentetnie kell. Sandra vírusos megbetegedése miatt kénytelen itthon maradni. Mindkettőjüknek jobbulást kívánunk!

Junior EB: Holnap Hollandiában megkezdődnek a junior Európa-bajnokság küzdelmei! A magyar válogatott – soraiban Kuhinkó Vieviennel – csoportmérkőzéseinek időpontjai:
Csütörtök, 20:00: Magyarország – Lengyelország
Péntek, 20:00: Horvátország – Magyarország
Vasárnap, 16:00: Dánia – Magyarország

Augusztus 1. (hétfő):

Gjøvik HK: Jaqueline Anastácio a norvég első osztályú Gjøvik HK csapatához igazolt.

Edzőmérkőzések: A felkészülési időszak legsűrűbb hete következik – ami a meccsprogramot illeti…
Kedd, 15:30: Veszprém Barabás KC – Alcoa FKC (Veszprém, Március 15. út)
Csütörtök, 9:30 és 15:30: Győri Audi ETO – Alcoa FKC (Győr, Magvassy Sportcsarnok)
Péntek: 16:00: HK Britterm Veselí – Alcoa FKC (Hodonin, Csehország)