Öt másodpercre a pontszerzéstől 2011.10.12.

Végletekig kiélezett mérkőzésen az Alcoa FKC-t öt másodperc választotta el a pontszerzéstől Érden. A fehérváriak az első félidő végén négygólos hátrány dolgoztak le egyre, majd a második derekán háromgólosat fordítottak meg ugyanilyen mértékű vezetésre. A hajrára azonban egállal fordultak a csapatok, és hiába egyenlített az FKC az utolsó percben Kristina Trishchuk góljával, a hazaiak a lefújás előtti pillanatokban szélről beállították a 31-30-as végeredményt.

NBI, 10. forduló (előrehozott mérkőzés):
ÉTV-Érdi VSE – Alcoa FKC 31-30 (14-13)
Érd, 400 néző
Vezette: Medve, Nagy

Érd: Oguntoye, Janurik (kapusok), Bognár 7, Vincze 7, Tamás 5, Tóth 4, Wolf 4 (3), Kovács 3, Kisfaludy 1, Balog, Pádár, Szekeres, Vukcevic. Vezetőedző: Szabó Edina.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Trishchuk 10, Tilinger 7 (5), Bízik 3, Niksic, Becséri 2, Horváth 2, Nikcevic 2, Maruscec 1, Lelkes, Rádl, Turcsányi. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 3/4 (Tóth hagyta ki); 5/5
Kiállítások: 12 perc; 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 5-3, 15. perc: 6-6, 20. perc: 10-8, 25. perc: 13-9; 35. perc: 17-16, 40. perc: 20-19, 45. perc: 22-24, 50. perc: 25-26, 55. perc: 28-28.