Borúra derű 2011.10.16.

Az Alcoa FKC az utolsó másodpercekben elszenvedett szerdai vereség után négy nappal a Dunaújvárosi REK ellen hétgólos győzelemmel vigasztalódott. A napsütéses vasárnap délután lejátszott mérkőzésen a fehérváriak már a félidőben jelentős előnyre tettek szert, de a vendégek két gólra feljöttek. Az utolsó tízpercet 5-0-s sorozattal nyitotta az FKC, és végül 36-29-ra nyerte a Fejér megyei rangadót.

NBI, 7. forduló:
Alcoa FKC – Dunaújvárosi Regale Klíma 36-29 (19-13)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Andorka, Hucker

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Trishchuk 11 (1), Tilinger 6 (1), Niksic 5, Rádl 5, Bízik 3, Nikcevic 3, Becséri 1, Németh K. 1, Németh N. 1, Horváth, Kuhinkó, Maruscec, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

Dunaújváros: Vígh, Pisák (kapusok), Ferling 6, Gera 6, Jókai 4, Erdősi 3, Gerstmár 3, Takács D. 3, Sári 2 (2), Gáspár 1, Takács F. 1, Berta, Hosszu. Vezetőedző: Gulyás István.

Hétméteresek: 2/4 (Trishchuk és Tilinger hagyott ki egyet-egyet); 2/3 (Ferling hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 5-4, 15. perc: 7-6, 20. perc: 12-8, 25. perc: 15-11; 35. perc: 21-18, 40. perc: 25-19, 45. perc: 28-23, 50. perc: 29-26, 55. perc: 33-27.

Fotó: Horváth Gyula