MK: Késői ébredés, korai búcsú 2011.11.02.

A tavalyi bronzérmes számára már az első mérkőzés a végállomást jelentette az idei Magyar Kupa sorozatban. Az Alcoa FKC és a Veszprém Barabás KC sorozatban harmadszor került össze az első olyan körben, melyben az NBI-es csapatok is bekapcsolódnak a küzdelmekben, de az előző két évvel ellentétben ezúttal veszprémi győzelem született.

A fehérváriaknál Mihály Attila nem ülhetett a kispadra, így Siti Beáta dirigálta a csapatot. Az FKC vezetőedzőjét a pénteken, Békéscsabán lejátszott bajnoki után jelentették fel a játékvezetők, és mivel azóta nem volt munkanap, amikor az MKSz-ben az ügyet tárgyalhatták volna, Attila csak a lelátóról követhette a mérkőzés alakulását.

A hazaiak gyenge kezdése tulajdonképpen megpecsételte a sorsukat: 2-2-es állás után egy gyors 5-0-s sorozattal már a 9. percben komoly előnyre tett szert a Veszprém, mely negyedóra elteltével hétgólosra nőtt.

A második félidő jelentős részében állandósult a vendégek négy-hétgólos vezetése; még a 24. percben is 22-28-at mutatott az eredményjelző. Ekkor, Siti Bea időkérését követően 27-28-ra zárkózott fel az FKC, de a hátralévő rövid időben megfordítani már nem tudta a meccset…

Magyar Kupa, 3. forduló:
Alcoa FKC – Veszprém Barabás KC 30-31 (12-17)
Székesfehérvár, 600 néző.
Vezette: Harditai, Markó

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Trishchuk 7, Horváth B. 6, Tilinger 6 (2), Bízik 4, Nikcevic 4, Németh N. 2, Becséri 1, Maruscec, Németh K., Niksic. Megbízott edző: Siti Beáta.

Veszprém: Kiss (kapus), Bulath 13 (5), Azari 5, Emberovics 4, Mayer 4, Farkas 3, Juhász 2 (1), Földes K., Földes V., Hanczvikkel, Nagy I. Vezetőedző: Gyurka János.

Hétméteresek: 2/2; 6/6
Kiállítások: 6 perc; 4 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 10. perc: 3-8, 15. perc: 4-10, 20. perc: 7-12, 25. perc: 11-14; 35. perc: 13-19, 40. perc: 16-22, 45. perc: 19-24, 50. perc: 21-25, 55. perc: 23-28.