KEK: Jelentős előnnyel utazhatunk Isztambulba 2011.11.06.

Bár az Alcoa FKC gépezete lassan indult be az Üsküdar BSK elleni Kupagyőztesek Európa Kupája mérkőzésen, a félidőben már háromgólos hazai vezetést mutatott az eredményjelző, és a második félidőben tetemesre nőtt az FKC előnye. Az utolsó tízpercben nyolc fehérvári gólra csak kettő török válasz érkezett, így Mihály Attila csapata tizenkét-gólos előnnyel várhatja a jövő vasárnapi visszavágót.

Kupagyőztesek Európa Kupája, 3. forduló, 1. mérkőzés:
Alcoa FKC – Üsküdar BSK 35-23 (16-13)
Köfém Sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Kolevski, Krkacek (MKD)

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 10 (7), Horváth 6, Niksic 4, Trishchuk 4, Becséri 3, Bízik 2, Németh N. 2, Nikcevic 2, Lelkes 1, Németh K. 1, Rádl. Vezetőedző: Mihály Attila.

Üsküdar: Capar, Rombescu (kapusok), Sahin 6 (2), Yilmaz Y. 6 (2), Akgün 2, Aksu 2, Yilmaz C. 2, Yümer 2, Ilkova 1, Sevgilican 1, Yümer 1, Adiyaman, Atabay, Calis, Öztürk. Vezetőedző: Kadir Ayar.

Kiállítások: 10 perc; 14 perc
Hétméteresek: 7/7; 4/5 (Sahin hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-1, 10. perc: 5-4, 15. perc: 8-6, 20. perc:11-9, 25. perc: 15-12; 35. perc: 21-14, 40. perc: 23-15, 45. perc: 25-18, 50. perc: 28-21, 55. perc: 31-22.