Nagyszerű óévbúcsúztató 2011.12.30.

Az idei bajnokság kiegyensúlyozottságát kitűnően jellemezte az Alcoa FKC – Váci NKSE mérkőzés, melyen a jelenlegi nyolcadik fogadta a tabella harmadik helyezettjét, és a találkozót szinte végig vezetve tartotta otthon mindkét pontot. Az izgalmas és színvonalas óévbúcsúztatón Kristina Trishchuk hét, Tilinger Tamara és Rádl Tímea hat-hat góllal voltak az FKC legeredményesebb játékosai.

NBI, 11. forduló:
Alcoa FKC – Váci NKSE 28-26 (15-14)
Köfém Sportcsarnok, 1000 néző
Vezette: Nagy, Túróczy

FKC: Szikora, Cziráky (kapusok), Trishchuk 7 (1), Rádl 6, Tilinger 6, Niksic 3, Vaszari 3, Becséri 1 (1), Bízik 1, Nikcevic 1, Horváth, Kuhinkó. Vezetőedző: Mihály Attila.

Vác: Juhász, Bíró (kapusok), Klivinyi 12, Tápai 7 (4), Barján 2, Uhrakova 2, Fülöp 1, Gyetván 1, Horváth 1, Ertl, Mészáros, Szegedi. Vezetőedző: Ökrös Csaba.

Kiállítások: 8 perc; 4 perc
Hétméteresek: 2/4 (Tilinger és Becséri hagyott ki egyet-egyet); 4/4

Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-3, 10. perc: 5-4, 15. perc: 8-6, 20. perc: 10-8, 25. perc: 14-11; 35. perc: 18-18, 40. perc: 22-19, 45. perc: 23-21, 50. perc: 24-22, 55. perc: 25-24.

Fotó: Horváth Gyula