Oda a veszprémi veretlenségünk 2012.01.11.

A Veszprém Barabás KC NBI-es tagságának kezdete óta az Alcoa FKC ötödször látogatott közeli riválisához, és négy győzelemet követően ezúttal pont nélkül távozott. A szoros első félidő után a második játékrész eleje döntőnek bizonyult: hiába játszott az újrakezdés után három és fél percig emberelőnyben az FKC, gólt csak a hazaiak lőttek. Az ekkor kialakult különbséget már nem tudták érdemben csökkenteni a fehérváriak, és végül 26-20-ra veszítették el a mérkőzést.

NBI, 13. forduló:
Veszprém Barabás KC – Alcoa FKC 26-20 (13-11)
Veszprém, 600 néző
Vezette: Kékes, Kékes

Veszprém: Kiss 1 (kapus), Azari 7, Bulath 7 (2), Hornyák 5 (1), Farkas 2, Juhász 2, Emberovics 1, Szabadfi 1, Mayer. Vezetőedző: Gyurka János.

FKC: Szikora, Cziráky (kapusok), Tilinger 6, Vaszari 5, Trishchuk 4, Nikcevic 2, Horváth 1, Németh K. 1, Niksic 1, Becséri, Bízik, Maruscec, Rádl, Zsigmond. Vezetőedző: Mihály Attila.

Kiállítások: 6 perc; 10 perc
Hétméteresek: 3/3; 0/1 (Tilinger hagyta ki)
Piros lap: Vaszari

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 5-4, 15. perc: 8-7, 20. perc: 8-8, 25. perc: 11-10; 35. perc: 15-11, 40. perc: 17-14, 45. perc: 20-16, 50. perc: 22-18, 55. perc: 23-18.