Egygólos vereség Újvárosban 2012.02.01.

Újabb értékes pontokat hullajtott el az Alcoa FKC, miután a Fejér megyei rangadón egy góllal alulmaradt a Dunaújvárosi REK-kel szemben. A mérkőzés fordulópontja a második félidő derekán következett be, amikor a hazaiak hármas emberelőnyben is játszva ötperc alatt öt gólt lőttek. Az Alcoa számára a hősies végjátékban megcsillant ugyan a remény, de négygólos hátrányukról nem tudták megfordítani a meccset.

A rangadót a fehérváriak kezdték jobban, az első tízperceben csupán egyetlen gólt kaptak, és bár a hazaiak a játékrész közepén átvették a vezetést, az Alcoa kétgólos előnyével fordultak a csapatok a szünetben.

A második játékrész derekán, 21-19-es FKC-vezetésnél öt újvárosi gól következett egy olyan időszakban, amikor a vendégek hármas emberhátrányban is játszottak, és három bűntetőt lőhettek. Négy és fél perccel a vége előtt 30-26-ot mutatott az eredményjelző, de Mihály Attila együttese egyenlíteni tudott. A roppant izgalmas utolsó másfél percben már csak egy gól esett, azt Erdősi Ildikó lőtte, így 31-30-as hazai győzelemmel ért véget a találkozó…

NBI, 17. forduló:
Dunaújvárosi REK – Alcoa FKC 31-30 (13-15)
Dunaújváros, 400 néző
Vezette: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária

Dunaújváros: Pisák, Vígh (kapusok), Ferling 9 (7), Erdősi 6, Takács D. 4, Gera 3, Hosszu 3, Jókai 3, Takács L. 2, Takács F. 1, Gáspár, Sári, Vezetőedző: Gulyás István.

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Tilinger 13 (7), Trishchuk 6, Vaszari 4, Niksic 2, Rádl 2, Bízik 1, Horváth 1, Németh K. 1, Becséri K., Nikcevic. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteresek: 7/7; 7/7
Kiállítások: 12 perc; 14 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 0-1, 10. perc: 1-2, 15. perc: 4-6, 20. perc: 6-7, 25. perc: 11-11; 35. perc: 15-17, 40. perc: 18-20, 45. perc: 21-21, 50. perc: 27-23, 55. perc: 30-26.